PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 26 czerwca 2013

ZATRZYMANO SPRAWCÓW NAPADU

img

Z pozoru zachowywał się jak każdy klient. Poprosił ekspedientkę o pomoc w wyborze łańcuszka dla żony. Gdy kobieta wyciągnęła paletę z biżuterią na ladę, niespodziewanie prysnął jej w twarz gazem łzawiącym, wyrwał biżuterię wartą ponad 36 tys. złotych i wybiegł ze sklepu.

We wtorek 18 czerwca oławscy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu, tuż po zaistnieniu przestępstwa, dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu brzeskiego, którzy napadli na sklep jubilerski w Oławie. Do zatrzymania 43-letniego sprawcy napadu przyczyniła się zdecydowana postawa jednego z mieszkańców Oławy, który w chwili zdarzenia przechodził obok jubilera i usłyszał kobiece krzyki. W tej samej chwili ze sklepu wybiegł mężczyzna: w ciemnych okularach, czapce„baseball-ówce”,no i ten charakterystyczny bandaż na dolnej części twarzy. Mieszkaniec instynktownie poczuł, że stało się coś złego i pobiegł za nieznajomym. Po kilku chwilach ujął mężczyznę i powalił go na ziemię. Sprawca szarpał się. Pomógł mu właściciel jubilera, który powiadomił policję. Policjanci zjawili się natychmiast, dosłownie kilkadziesiąt sekund po zgłoszeniu. Obezwładnili i zatrzymali sprawcę. Wykonując dalsze czynności, ustalili, że zatrzymany mężczyzna nie był sam. Patrole policji sprawdziły przyległy do jubilera teren. Niedaleko od miejsca zdarzenia policjanci zauważyli opisywany przez świadków zaparkowany samochód. Gdy kierowca zorientował się, że został zauważony próbował zbiec. Policjanci zatrzymali go. Obaj mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie. Biżuteria skradziona przez 43-latka w całości została odzyskana i zwrócona właścicielowi.

Obecnie policja sprawdza, wszystkie okoliczności zaistniałego rozboju.

Policja wystąpiła z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec sprawców tymczasowego aresztu.


Źródło: KPP - Olawa
Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com