PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 16 stycznia 2018 roku
19 listopada 2017 roku, weszły w życie nowe przepisy, które mają przeciwdziałać nieuzasadnionemu blokowaniu numerów alarmowych 112, 997, 998 i 999. Dzwoniąc na numery alarmowe bez potrzeby, blokujemy linię osobie, która może potrzebować natychmiastowej po ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 23 lipca 2013

POWIAT CHRONI KASZTANOWCE

img

Realizując zadania z zakresu ochrony przyrody, Powiat Oławski rozpoczął akcję edukacyjno-badawczą dotyczącą ochrony kasztanowców białych (Aesculus hippocastanum L) zwanych potocznie, lecz błędnie - kasztanami (kasztan jadalny - Castanea sativa Mill).

Ten pierwszy gatunek pochodzi z rodziny mydleńcowatych (podobnie jak klon) w przeciwieństwie do drugiego należącego do rodziny bukowatych (np. dąb, buk). W pierwszym etapie zostaną zawieszone na drzewach pułapki feromonowe do monitoringu i odłowu szrotówka kasztanowcowiaczka (Cameraria ohridella) „odpowiedzialnego" za brązowienie, usychanie i przedwczesne opadanie liści, czyli pogarszanie kondycji zdrowotnej kasztanowców oraz innych drzew.
Przypomnijmy, że owad ten po raz pierwszy zaobserwowany w roku 1985 w Macedonii, szybko rozprzestrzenił się w Europie docierając i „podbijając" również Polskę. W naszym kraju stwierdzono go po raz pierwszy w roku 1998 (Dolny i prawdopodobnie Górny Śląsk).

Partnerami akcji są: Zarząd Dróg Miejskich i Zieleni w Oławie i szkoły ponadgimnazjalne. W przyszłym sezonie wegetacyjnym planuje się zwiększenie intensywności działań ochronnych poprzez zastosowanie dodatkowej metody zwalczania szkodnika (prawdopodobnie opasek lepowych). Prowadzenie przez kilka lat wymienionych działań ochronnych powinno się przyczynić do poprawy stanu zdrowotnego oraz estetyki drzew.


Dokumentacja fotograficzna pod adresem: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.292440200900443.1073741851.225419414269189&type=1


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com