PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 kwietnia 2019 roku
DZIŚ WIOSENNA AKCJA BĄDŹ BEZPIECZNY W JELCZU - LASKOWICACH. ZAPRASZAMY OD GODZ. 11:00 PRZED MEDIA EXPERT! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 12 listopad 2009

Z kroniki policyjnej...

img

UGODZIŁ NOŻEM KOLEGĘ - Oławscy policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który zranił nożem znajomego, z którym wracał samochodem z ryb. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. http://www.jarosz.biz/

Mieszkaniec Nowego Dworu wybrał się z dwoma kolegami na ryby. W drodze powrotnej okazało się , że w samochodzie zabrakło paliwa. Mężczyźni wyszli z samochodu. W czasie gdy właściciel dzwonił do znajomego z prośbą o pomoc,pasażerowie stali przy aucie i palili papierosy. W pewnym momencie jeden z nich, 53-letni mężczyzna, ugodził nożem właściciela pojazdu. Następnie sprawca szybko oddalił się z miejsca zdarzenia.
Powiadomiona o zdarzeniu oławska policja rozpoczęła szeroko zakrojone działania, w wyniku których zatrzymano podejrzewanego mężczyznę. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy – 1.89 promila alkoholu w organizmie.
Policja prowadzi czynności mające wyjaśnić wszelkie okoliczności przedmiotowego zdarzenia. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • NIETRZEŹWY KIEROWCA W POLICYJNYM ARESZCIE - Lekkomyślnie zachował się 27-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic, który po spożyciu alkoholu wsiadł za kierownicę swojego auta. Kierowca zamiast zaparkować auto na parkingu lub w garażu, wylądował w rowie a noc spędził w policyjnym areszcie.

Kilka minut przed północą dyżurny oławskiej komendy Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o samochodzie leżącym w rowie na trasie Oława-Jelcz-Laskowice. Wysłany na miejsce zdarzenia patrol policji potwierdził zgłoszenie. Policjanci przy samochodzie zastali mężczyznę, jak się okazało kierowcę i właściciela pojazdu. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że 27-latek był nietrzeźwy ( 2.73 promila alkoholu w w organizmie) i w tym stanie prowadził samochód. Nietrzeźwego kierowcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że nietrzeźwy kierowca wracał z imprezy do domu i na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyźnie nic się nie stało. Za popełnione przestępstwo drogowe odpowie przed sądem, który może wymierzyć mu karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • ZATRZYMANI ZŁODZIEJE PALIWA - Policjanci z Jelcza-Laskowic podczas służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mężczyzn: 30-latka i jego 23-letniego kompana. Obydwaj zatrzymani pod osłoną nocy kradli paliwo samochodowe. Sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Jelczańscy policjanci patrolując nocą parkingi na terenie Jelcza-Laskowic zauważyli dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn. Mężczyźni kucali przy jednym z samochodów, wyglądało to tak jakby czegoś szukali. Policjanci zaintrygowani zachowaniem osób podjęli wobec nich interwencję w trakcie której ujawnili, że mężczyźni nawiercili otwór w baku samochodu i spuszczają z niego paliwo do plastikowych butelek. Sprawcy kradzieży zostali doprowadzeni przez policjantów do komisariatu następnie osadzeni w policyjnym areszcie. Obu amatorom „taniego paliw” przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • 19-LATEK Z MARIHUANĄ - Oławscy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Jelcza-Laskowic, przy którym ujawnili woreczek z marihuaną. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków sąd może wymierzyć karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP Oława pełnili służbę w patrolu pieszym na terenie Jelcza-Laskowic. Na ul. Hirszfelda przed wejściem do jednej z klatek schodowych zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich na widok policjantów odrzucił od siebie jakieś zawiniątko, jak się okazało był to woreczek foliowy z marihuaną. Mężczyzn wylegitymowano, a właściciela marihuany policjanci zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie. Za swój czyn 19-latek odpowie przed sądem, który za popełnione przez niego przestępstwo może wymierzyć mu karę nawet 3 lata pozbawienia wolności.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com