PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 30 lipca 2013

STREFA 1200 STOPNI

img

Strefa 1200 Stopni to spotkanie młodych ludzi, którzy żyją w tym samym regionie – dzieli ich jedynie granica. Jest to spotkanie z ludźmi, którzy dzielą wspólną pasję - miłość do ceramiki. Dla tych, którzy będą mieli pierwszy raz styczność z tą sztuką, będzie to przygoda.

Projekt zakłada integrację społeczną poprzez działania artystyczne, w projekcie wezmą udział młodzi ludzie z Czech i Polski  - w tym młodzież niesłysząca.

Termin: 29 lipca – 11 sierpnia 2013

Miejsce: Ośrodek Pracy Twórczej Dreamland – Drzemlikowice 20 (40 km od Wrocławia)

Spotkanie to będzie wymianą poglądów na temat ludzi żyjących w tym samym obszarze geograficznym, ale tak różnych jednocześnie. Będzie to podróż przez kultury obu krajów projektu (Czech i Polski), a także kulturą społeczności romskiej. Uczestnicy będą tworzyć prace ceramiczne, pod nadzorem dwóch liderów (Hana Strbova/ Czechy, Joanna Zabuska/Polska), a na koniec warsztatów będą budować duży odkryty piec w ziemi, wspólnie wypalać ceramiczne rzeźby. Strefa 1200 stopni jest gorąca nie tylko ze względu na wysokie temperatury wypalania ceramiki - będą również gorące dyskusje i debaty na temat zagadnień politycznych i kulturalnych dotykających czesko-polskiej współpracy, problem niepełnosprawności i dyskryminacji społeczności romskiej.

W programie:
- Warsztaty ceramiczne
- Dyskusja panelowa na temat stereotypów polsko-czeskich
- polsko-czeskie lekcje językowe
- budowa plenerowego pieca ceramicznego i wypał
- projekcje filmowe ( kultowe filmy czeskie, polskie klasyczne kino, filmy o tradycjach i zwyczajach romskich)


Na koniec warsztatów uczestnicy przygotują otwartą instalację artystyczną dla zaproszonych gości i mieszkańców. Część wyrobów zostanie przekazana dzieciom z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Projekt realizowany jest przez Fundację Wspierania Kultury Cultura Mundi w ramach programu Młodzież w Działaniu.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com