PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 14 sierpnia 2013

FESTIWAL MELODRAMA 2013

img

Już od 21 sierpnia w Jelczu-Laskowicach rusza szósty Europejski Festiwal Szkół Teatralnych „MELODRAMA”, organizowany przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach. Wydarzenie składa się ze spektakli, warsztatów i koncertów, potrwa cztery dni.

Zapowiada się bardzo ciekawie. Zagrają studenci szkół teatralnych z Łotwy, Rosji i Polski (Bytom). Miasto Jelcz-Laskowice reprezentować będzie najnowsza produkcja Centrum Kultury "Jeździec Burzy". Festiwal przywitamy oraz pożegnamy muzycznie. Jak co roku, oprócz spektakli, odbędą się również otwarte dla wszystkich warsztaty teatralne.

21 sierpnia 2013, godz. 20.00
„Jeździec Burzy” – powtórka ostatniego głośnego wydarzenia w Jelczu-Laskowicach - musical o Jimie Morrisonie z legendarnego zespołu The Doors z muzyką na żywo. Jest to inicjatywa Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w reżyserii Cezarego Studniaka, pod egidą wrocławskiego teatru muzycznego Capitol z udziałem lokalnych amatorów teatru.

22 sierpnia 2013, godz. 20.00
„Made in Poland” – Łotewska Akademia Kultury z Rygi, Łotwa
W tym spektaklu z nutą polskiej kultury, w roli głównej występuje Boguś, który nie akceptuje zastanego porządku świata i postanawia rozpocząć rewolucję. Autorem sztuki jest Przemysław Wojcieszek, twórca teatralny i filmowy pochodzący z Jelcza-Laskowic.

23 sierpnia 2013, godz. 20.00
„Meblościanka” – spektakl absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, krakowskiej PWST z udziałem sześciu postaci, które ciągle wchodzą sobie w słowo.

24 sierpnia 2013, godz. 20.00
„Two of us” – ruchowe, estetyczne przedstawienie bez słów studentów z Sankt Petersburga w Rosji, szkoły uchodzącej za jedną z najlepszych na Starym Kontynencie, którą gościliśmy również w zeszłym roku. 

Ostatniego dnia festiwalu po spektaklu „Two of us”, o godz. 21.00, zespół Funky New Orleans zagra klimatyczny koncert muzyczny z elementami funky, soulu i nowoczesnego jazzu, z dużą ilością instrumentów dętych. Członkowie zespołu pochodzą z czołówki wrocławskich grup muzycznych.

Dla każdego, kto chce spróbować swoich sił na scenie jest możliwość wzięcia udziału w otwartych, bezpłatnych warsztatach:
22.08 – teatralny, bazujący na ruchu, poprowadzi profesor Igor Kachaev z Sankt Petersburga
23.08 – teatralny, poprowadzi profesor Michaił Gruzdow, opierając się na „systemie” Stanisławskiego
24.08 – tańca współczesnego, poprowadzi Natalia Dinges, absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu

Festiwal jest realizacją idei teatru międzynarodowego, łączącego i respektującego odmienność kultur, w którym można porozumieć się mimo różnic językowych. W dotychczasowych Melodramach mieliśmy zaszczyt gościć studentów, aktorów oraz przedstawicieli szkół teatralnych ze Słowacji, Litwy, Czech, Hiszpanii, Francji, Rosji, Włoch oraz oczywiście Polski. Międzynarodowe spotkania teatralne na stałe wpisały się w kalendarz imprez miasta.

Spektakle będą się odbywały każdego dnia o godz. 20.00 w hali za Urzędem Miasta i Gminy, przy ul. Witosa 24. Warsztaty od 22.08 do 24.08 o godz. 15.30 w sali Miejsko-Gminnego Centrum Kultury, ul. Oławska 23 J.
Bilety do nabycia w MGCK, ul. Oławska 23 J (Galeria Słońca) oraz przed wejściem na spektakl. Cena pojedynczego biletu: 10 zł, karnet na wszystkie spektakle: 25 zł. Udział w warsztatach – bezpłatnie.


Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.melodrama.com.pl na której znajdziecie Państwo szczegółowy program, opisy spektakl i przydatne informacje.

Aby być na bieżąco z festiwalem - zapraszamy do odwiedzenia profilu festiwalu na facebooku.
https://www.facebook.com/pages/Festiwal-Melodrama/174198479286965


 
Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com