PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 24 wrzeœnia 2013

JESIEŃ Z OŚRODKIEM KULTURY

img

Jesień w oławskiej kulturze zdecydowanie nie będzie nudna. Oławski Ośrodek Kultury proponuje różnorodny i bardzo atrakcyjny program, na który złożą się koncerty, spektakle, niestandardowe projekcje filmowe oraz salonowe spotkania zarówno z zespołem Bez Nas Wy, jak i z podróżnikami odwiedzającymi różne zakątki świata.

W ramach kontynuacji programu Teatr Polska proponujemy na oławskiej scenie spektakl Teatru Polskiego we Wrocławiu pt. „Dzieci z Bullerbyn” poprzedzony warsztatami teatralno-scenograficznymi dla dzieci, a z cyklu „Teatr Jednego Aktora” przedstawienie „Oczami mojej żony. Bohumil Hrabal”. Scena muzyczna OK gościć będzie artystów jak: John Porter i Anita Lipnicka oraz zespół Lecznica Stałych Doznań . W sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego wystąpi z koncertem fortepianowym słynny polski pianista – Janusz Olejniczak. Oławski zespół OK BAND z okazji edycji pierwszej płyty zaprasza na swój koncert zarówno stałych fanów, jak również osoby, które dotychczas nie miały okazji zapoznać się z repertuarem oławskiej grupy... a naprawdę warto! Już w październiku zapraszamy na nowy sezon działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tradycyjne pokazy filmowe urozmaici projekcja legendy światowego kina – niemego filmu „Nosferatu - symfonia grozy” F. W. Murnau z autorską muzyką na żywo wykonywaną przez zespół „Czerwie”. Listopadowa porą w Dniu Święta Niepodległości proponujemy projekcję filmu „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały” w reżyserii Ireneusza Dobrowolskiego. Kontynuujemy cykl „Kultury Świata” - odwiedzimy Sri Lankę i Madagaskar. W październiku z okazji Dni Miast Partnerskich gościć będziemy w Oławie artystów z miasta partnerskiego Oberasbach. Na osoby zainteresowane kulturą zachodnich sąsiadów czekają pokazy filmowe, koncert, wystawy i degustacja potraw regionalnej kuchni. Na polepszenie nastroju podczas jesiennej aury proponujemy występ kabaretu HRABI, który od lat dostarcza swoim fanom rozrywkę na najwyższym poziomie. Ponadto niezmiennie towarzyszyć nam będzie zespół Bez Nas Wy. Wraz z artystami oraz zaproszonymi gośćmi zachęcamy do udziału w muzyczno-kabaretowych spotkaniach w Klubie Skrzydlatych. Kulturalnie adaptujemy jesień i zapewniamy, iż dzięki Ośrodkowi Kultury najbliższe miesiące będą artystycznie atrakcyjne. Szczegółowe informacje zamieszczane są na bieżąco w lokalnych mediach oraz na stronie www.kultura.olawa.pl.
Anna Ślipko - dyrektor Ośrodka Kultury w Oławie


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com