PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 25 listopada 2013

UKRADLI MOTOROWER

img

Policjanci z Jelcza-Laskowic ustalili i zatrzymali dwóch 20-latków z powiatu brzeskiego, którzy pod koniec września br. ukradli motorower o wartości 1500 złotych, zaparkowany na poboczu drogi w kompleksie leśnym na terenie Biskupic Oławskich. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Policjanci prowadzący sprawę kradzieży ustalili także dwóch paserów ( 19 i 20 lat), którzy przygotowali jednoślad do sprzedaży. Cała czwórka odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Cała czwórka odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa.

Pod koniec września br. mieszkaniec Piekar wybrał się motorowerem na grzyby. Na poboczu leśnej drogi zaparkował pojazd. Gdy wrócił z grzybobrania motoroweru już nie było. O kradzieży powiadomił policję. Poszukiwania sprawcy trwały blisko dwa miesiące. Funkcjonariusze dysponując znikomą wiedzą na temat okoliczności zdarzenia, postanowili ukierunkować swoje czynności, skrupulatnie przeglądali wszystkie aukcje internetowe. Okazało się, że był to dobry wybór. Na jednym z portali ujawnili motorower, którego wygląd odpowiadał opisowi podanemu przez poszkodowanego. Policjanci okazali właścicielowi zdjęcia – potwierdził, że przedstawiony na nich motor jest na pewno jego własnością. Dalej poszło już gładko, funkcjonariusze zatrzymali dwóch 20-letnich mężczyzn z powiatu brzeskiego, którzy, jak się okazało w dniu kradzieży przejeżdżali drogą, przy której stał motor. Po chwili namysłu zapakowali jednoślad do busa i odjechali. Prowadzone dochodzenie ujawniło, że w procederze przestępczym uczestniczyło jeszcze dwóch innych mężczyzn (19l., 20l.), którzy skradziony pojazd przechowywali na prywatnej posesji, tam przemalowali go a następnie wystawili na aukcję internetową. Cała czwórka zamierzała podzielić się pieniędzmi uzyskanymi ze sprzedaży skradzionego mienia. Policjanci zapobiegli realizacji nieuczciwego planu. Mężczyźni poniosą odpowiedzialność karną przed sądem. Sprawcom kradzieży, jak i paserom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com