PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 2 grudnia 2013

WIELKI FINAŁ MUSIC STAR!!!

img

Wielki finał już 6 grudnia! Najlepsi z najlepszych w plebiscycie Music Star, organizowanym przez Radio Nysa FM w dniu pierwszych urodzin stacji zaprezentują się na specjalnym koncercie. Wtedy to wyłoniony zostanie zwycięzca plebiscytu.

Na początku były przesłuchania, następnie długie debaty jurorów, ostatecznie mieliśmy półfinałową czterdziestkę. Przypomnijmy - czterdziestka najlepszych została wyłoniona podczas przesłuchań, które odbywały się w ośrodkach kultury Nysy, Prudnika, Niemodlina, Grodkowa, Brzegu, Paczkowa i Głuchołaz.  

Z niej „radiowe” JURY wyłoniło piątkę finalistów:

Fairy Tale Show
Zespół powstał w 2011 roku w Ząbkowicach. Mimo krótkiego stażu mają na koncie zwycięstwo w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław, udział konkursie Must Be The Music oraz Festiwalu Top Trendy, zwycięstwo w Festiwalu Muzyczna Jesień w Grodkowie i (póki co) finał konkursu Music Star Radia Nysa FM.

Alyson Vane
Grupa powstała w Krakowie w 2011 roku.O swojej muzyce mówią, że to mieszanina ostrego rocka i melodyjek rodem z prl-owskich bajek, przyprawiona oryginalnymi tekstami o miłości i szukaniu swojego miejsca w świecie. Największym sukcesem grupy jest regionalny finał konkursu Emergenza oraz finał Music Star Radia Nysa FM.

Qferau
Zespół istnieje od 2007 roku. Ich muzyka to okołojazzowa (fusion, world music) mieszanka zakręconych dzwięków z różnych stron świata okraszona sporą dawką groove'u. Największy sukces jak narazie to finał konkursu Music Star Radia Nysa FM.

Daria Faraś
Pochodzi z Kuźni Raciborskiej gdzie śpiewa od najmłodszych lat. Mimo młodego wieku ma koncie mnóstwo sukcesów m.in. zwycięstwo w III Festiwalu Piosenki Europejskiej Wisła 2013,  trzecie miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży (w kategorii 12-16 lat) w Opolu oraz finał konkursu Music Star Radia Nysa FM.

So What!
To cztery wybuchowe dziewczyny obdarzone wyjątkowymi głosami. Poznały się w Katowicach w Studiu Wokalistyki Estradowej. Muzyka So What! to rewelacyjne głosy doprawione elementami funky. Wśród największych sukcesów należy wymienić udział w programie X-Factor oraz finał konkursu Music Star.

30 listopada zakończyło się głosowanie słuchaczy Radia NYSA FM, którzy zdecydowali, że szóstym finalistą zostanie:

Hajva
W 2011 roku znaleźli się w finałowej piątce na ponad 400 zespołów z całego kraju podczas eliminacji na Coke Live Fresh Noise, oraz zwyciężyli w bitwie kapel "Trzy Akordy". W roku 2013 - po serii udanych koncertów, między innymi zwycięstwie w Katowickich Finałach Emergenzy czy pierwszym miejscu na Gdańskim przeglądzie "DokRock" z zespołem związał się nowy wokalista - Błażej Sobera. Czas na finał Music Star!

Artyści walczą nie tylko o zwycięstwo w konkursie, ale i 10 tysięcy złotych oraz możliwość nagrania płyty. Koncert finałowy akcji "Music Star" będzie transmitowany na antenie Radia Nysa 103,6 FM, 6 grudnia 2013 o godz. 18.00 .

Jurorami w koncercie finałowym będą:
HIREK WRONA (przewodniczący Jury) – krytyk i dziennikarz muzyczny radiowy i telewizyjny
Jolanta Barska – Burmistrz Nysy
Zbigniew Szlempo (v-ce przewodniczący Jury) – muzyk i kompozytor, Kanclerz PWSZ w Nysie
Dariusz Orłowski – muzyk, instruktor muzyczny, lider i założyciel grupy Horyzont,
Janusz Toczek – muzyk, kompozytor, nauczyciel, organizator imprez muzycznych
Piotr Czajkowski – muzyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, twórca oficyny wydawniczo – fonograficznej, członek PSJ
Robert Kosicki (sekretarz Jury) – Dyrektor Zarządzający Radia NYSA FM

Koncert finałowy i Galę Urodzinową Radia NYSA FM poprowadzi znany aktor, showman i piosenkarz MICHAŁ MILOWICZ!

Partnerem Finału jest Instytut Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, a jego Honorowymi Patronami: Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz JM Rektor PWSZ
dr hab. Inż. Zofia Wilimowska.


Patronat medialny: TVS i Gazeta Wyborcza

Radio NYSA 103,6 FM


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com