PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 9 grudnia 2013

FINAŁ MUSIC STAR!!!

img

Finał plebiscytu Music Star był niezwykle frapujący. Poziom wykonań finałowych piosenek zaskoczył nawet muzyczne jury.

 

 

Przypomnijmy skład jury: 

HIREK WRONA (przewodniczący Jury) - krytyk i dziennikarz muzyczny radiowy i telewizyjny;
· Jolanta Barska - Burmistrz Nysy;
· Zbigniew Szlempo (v-ce przewodniczący Jury) - muzyk i kompozytor, Kanclerz PWSZ w Nysie;
· Dariusz Orłowski - muzyk, instruktor muzyczny, lider i założyciel grupy Horyzont;
· Janusz Toczek - muzyk, kompozytor, nauczyciel, organizator imprez muzycznych;
· Piotr Czajkowski - muzyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, twórca oficyny wydawniczo - fonograficznej, członek PSJ;
· Robert Kosicki (sekretarz Jury) - Dyrektor Zarządzający Radia NYSA FM.

Zespoły diametralnie różniły się od siebie, zarówno w doborze repertuaru jak i w gatunkach muzycznych, jakie reprezentowały.
Jako pierwszy wystąpił Qferau, w repertuarze Beyonce „Single Ladies (Put a Ring On It)” oraz Thoma Yorka „The Eraser”. Zespół istnieje od 2007 roku. Ich muzyka to okołojazzowa (fusion, world music) mieszanka zakręconych dzwięków z różnych stron świata okraszona sporą dawką groove'u. Największy sukces jak narazie to finał konkursu Music Star Radia Nysa FM.
Poprzeczka została postawiona wysoko. 
Chwilę później zaprezentował się Alyson Vane w zupełnie odmiennym repertuarze. Panowie zaśpiewali utwór Marka Grechuty „Korowód” oraz doskonale wpasowujący się w klimat za oknem kawałek z repertuaru Wham „Last Christmas”. Alyson Vane to grupa, która powstała w Krakowie w 2011 roku. O swojej muzyce mówią, że to mieszanina ostrego rocka i melodyjek rodem z prl-owskich bajek, przyprawiona oryginalnymi tekstami o miłości i szukaniu swojego miejsca w świecie. Największym sukcesem grupy jest regionalny finał konkursu Emergenza oraz finał Music Star Radia Nysa FM.
Skromna 15-latka z głosem jak dzwon – jedyna solistka w finale Music Star swoim repertuarem zaskoczyła wszystkich jurorów i gości. Zaśpiewała „Skyfall” Adele oraz „Koszmarni ludzie” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej. Daria Faraś pochodzi z Kuźni Raciborskiej gdzie śpiewa od najmłodszych lat. Mimo młodego wieku ma koncie mnóstwo sukcesów m.in. zwycięstwo w III Festiwalu Piosenki Europejskiej Wisła 2013, trzecie miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży (w kategorii 12-16 lat) w Opolu oraz finał konkursu Music Star Radia Nysa FM.
Fairy Tale Show swoim profesjonalizmem pokazali dojrzałość do życia w show biznesie!
Ząbkowicki zespół mimo krótkiego stażu ma na koncie zwycięstwo w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław, udział konkursie Must Be The Music oraz Festiwalu Top Trendy, zwycięstwo w Festiwalu Muzyczna Jesień w Grodkowie i (póki co) finał konkursu Music Star Radia Nysa FM. Zaśpiewali „Do Ani” Kultu oraz „Sic” zespołu Hej. Tym wykonem zasłużyli na II miejsce w plebiscycie.
Co było dalej? So What! cztery wybuchowe dziewczyny obdarzone wyjątkowymi głosami. Zaśpiewały „Crazy” Cee lo green oraz Beyonce „End of time”. Muzyka So What! to rewelacyjne głosy doprawione elementami funky. Wśród największych sukcesów należy wymienić udział w programie X-Factor oraz finał konkursu Music Star.
Wszyscy wykonawcy prezentowali się wspaniale, ale kiedy na scenie pojawili się panowie z Hajvy (zespołu, który do finału dostał „dziką kartę” słuchaczy) nie było już wątpliwości. Mocne brzmienie Hajvy poruszyło publicznością i jurorami.

Obrady jury trwały bardzo krótko. Hajva została laureatem tegorocznego plebiscytu Music Star. Przypomnijmy, że Hajva w 2011 roku znalezła się w finałowej piątce eliminacji na Coke Live Fresh Noise, oraz zwyciężyli w bitwie kapel "Trzy Akordy". W roku 2013 - po serii udanych koncertów, między innymi zwycięstwie w Katowickich Finałach Emergenzy czy pierwszym miejscu na Gdańskim przeglądzie "DokRock" z zespołem związał się nowy wokalista - Błażej Sobera. Dziś są szczęśliwymi posiadaczami Złotej Płyty Music Star oraz nagrody finansowej – 10 000 zł.

Wraz z plebiscytem Music Star Radio Nysa FM zakończyło rok działalności. Z tej okazji utworzono Klub Przyjaciół Radia Nysa, do którego zaproszono wielu gości tej gali. Były życzenia, łzy wzruszenia i emocje, których życzmy sobie każdego roku.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com