PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 30 grudnia 2013

OKRADLI SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 1

img

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm 18-latkom, którzy włamali się dwukrotnie do jednej ze szkół podstawowych w Oławie. Sprawcy ukradli z placówki mienie o łącznej wartości 8 tys. złotych, z czego policja odzyskała większą część skradzionych rzeczy.

Wczoraj późnym wieczorem, tj. 29 grudnia br. pracownicy firmy ochroniarskiej pilnującej budynek szkoły, w jednym z jej pomieszczeń ujęli dwóch młodych mężczyzn, którzy przelewali paliwo z kanistra do innego pojemnika. Ochroniarze o zdarzeniu powiadomili dyżurnego policji, który na miejsce wysłał patrol. Funkcjonariusze policji w trakcie wykonanych czynności bezsprzecznie ustalili, że mają do czynienia z włamaniem. Sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci przeszukali przyległy do szkoły teren i ujawnili ukryte łupy pochodzące z kradzieży . Łupem sprawców padły elektronarzędzia i inny sprzęt przydatne w codziennym funkcjonowaniu szkoły. Odzyskane mienie w kwocie 5 tys. złotych w całości przekazano dyrektorowi. W trakcie prowadzonych czynności procesowych, zatrzymanym udowodniono inne włamanie do tej samej placówki, zaistniałe w okresie świątecznym. Wtedy, ze szkoły skradziono sprzęt nagłaśniający o wartości 3 tys. złotych. To nie koniec chuligańskich zachowań 18-latków, dzień przed zatrzymaniem podpalili altankę ogrodową. Właścicielka poniosła straty rzędu 2,5 tys. 18-latków,.
Sprawcy, wcześniej nie byli karani. O ich najbliższej przyszłości zadecyduje sąd.

 


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com