PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 8 stycznia 2014

CO W OŁAWSKIM SZPITALU...

img

Nie ustają inwestycje i prace remontowe w oławskim szpitalu. Obecnie prowadzone są zaawansowane roboty przy termomodernizacji obiektu, których celem jest zmniejszenie ilości i kosztów energii cieplnej oraz redukcja emisji szkodliwych substancji do środowiska.

Zarząd Powiatu podpisał 28 listopada umowę, na podstawie której udzielił pomocy finansowej w kwocie 184.000 zł Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Oławie. Jest to dotacja celowa, na niekwalifikowane wydatki inwestycyjne, związane z termomodernizacją szpitala. Jest ona realizowana w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z którego szpital otrzymał pożyczkę. Dzień wcześniej, 27 listopada, Rada Powiatu podjęła uchwałę i dokonała zmiany w budżecie powiatu, czym umożliwiła przekazanie dotacji na cele, związane z ochroną zdrowia.

Przedsięwzięcie, polegające na ociepleniu wszystkich budynków szpitala oraz modernizacji kotłowni szpitalnej, oławski SP ZOZ rozpoczął w połowie 2013 roku. Całkowity koszt zadania, to około 3,2 mln zł. Jest ono finansowane w 30% z dotacji, 60% z pożyczki, otrzymanej z NFOŚiGW, natomiast 10% stanowi udział własny.

Lepsza i efektywniejsza gospodarka energetyczna szpitala ma przynieść oszczędności, dzięki którym będzie możliwa spłata pożyczki. - Realizowane w ostatnich latach przedsięwzięcia sprawiają, że oławski szpital aspiruje do tego, by stać się w pełni nowoczesną i spełniającą wszelkie wymogi placówką, oferującą pacjentom usługi na najwyższym poziomie - mówi starosta Zdzisław Brezdeń. – Działania podejmowane przez SP ZOZ i samorząd powiatowy sprawiły, że w poprzednich latach pozyskano środki zewnętrzne na modernizację i rozbudowę placówki oraz zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.

W 2012 roku uruchomiono Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR), Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Hospicjum oraz lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. SOR wyposażono w tomograf komputerowy i aparat USG.


Źródło. Starostwo Powiatowe w Oławie


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com