PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 30 stycznia 2014

PRZECHWYCILI 2 KG NARKOTYKÓW

img

Dolnośląscy policjanci przechwycili ponad 2 kilogramy amfetaminy, marihuany oraz haszyszu o wartości rynkowej blisko 100 tys. złotych. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków i handel nimi. Wśród zatrzymanych są m.in. osoby wywodzące się ze środowiska pseudokibicowskiego i jak ustalili policjanci, właśnie tam trafiała duża część sprzedawanych środków odurzających.

Policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, współpracując z funkcjonariuszami z komend powiatowych w Strzelinie i Oławie, zatrzymali cztery osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymani, to dwaj mężczyźni, mieszkańcy Oławy, w wieku 23 i 24 lat oraz mężczyzna i kobieta, mieszkańcy Strzelina, w wieku 30 lat. Policjanci przechwycili też ponad 2 kilogramy narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany oraz haszyszu. Wartość rynkową zabezpieczonych narkotyków oszacowano na kwotę blisko 100 tys. złotych.

Do zatrzymania doszło 28 stycznia 2014 r. na terenie powiatów oławskiego i strzelińskiego. Policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej, przeprowadzonej na jednej z ulic Oławy dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie mieli torbę z zawartością sporej ilości marihuany. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni wywodzący się ze środowiska pseudokibicowskiego, kupili te narkotyki chwilę wcześniej na terenie powiatu strzelińskiego.

W wyniku dalszych działań i przeprowadzonych ustaleń, policjanci wytypowali osoby podejrzewane o handel środkami odurzającymi. Po wejściu do jednego z mieszkań na terenie Strzelina i sprawdzeniu lokalu mieszkalnego oraz pomieszczeń piwnicznych, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli spore ilości amfetaminy, marihuany i haszyszu oraz wagę do porcjowania narkotyków. W tej sprawie zatrzymano kobietę i mężczyznę, podejrzewanych o handel środkami odurzającymi.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, narkotyki sprzedawane przez zatrzymanych, trafiały w dużej części do osób wywodzących się z oławskiego i wrocławskiego środowiska pseudokibicowskiego, co też potwierdza m.in. wcześniejsze zatrzymanie w tej sprawie. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają w dalszym ciągu wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


st. asp. Paweł Petrykowski


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com