PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 8 grudzień 2009

„OD 8 DO 9 GRUDNIA 2009R. AKCJA ALKOHOL I NARKOTYKI”

img

Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim sprawnie funkcjonującego mózgu, który odpowiada za kontrolę i koordynację wszystkich naszych działań. Aby bezpiecznie poruszać się po drodze kierujący powinien być w pełni skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji, w zmieniających się warunkach otoczenia. Alkohol i narkotyki zaburzają tę sprawność i wpływają na zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem nawet najbardziej doświadczonych kierowców.

W związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Oławie informuje, że od godz. 6.00 - 8 grudnia do godz. 6.00 - 9 grudnia 2009r. policjanci tut. jednostki przeprowadzą na drogach powiatu oławskiego wzmożone działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Podstawowym celem kontroli stanu trzeźwości kierujących jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci będą dążyć do skontrolowania maksymalnej liczby kierujących wdrażając procedurę losowej kontroli trzeźwości na terenie miasta i gminy Oława, miasta i gminy Jelcz-Laskowice oraz gminy Domaniów.

W działaniach wezmą udział wszyscy policjanci ruchu drogowego z Oławy oraz policjanci prewencji, którzy będą realizować zlecone zadania na I, II i III zmianie służby. Oprócz stanu trzeźwości kierujących policjanci sprawdzą również, czy zapinają pasy bezpieczeństwa oraz czy przewożą pasażerów zgodnie z przepisami.

źródło: KPP Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com