PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 23 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 1 sierpnia 2014

CHCIAŁ PRZECHYTRZYĆ POLICJANTÓW

img

Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali pijanego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym mając w organizmie ponad 2,5 promila. Kilkanaście minut przed zatrzymaniem kierowca rozmawiał z funkcjonariuszami, ponieważ zgłosił kradzież samochodu.

Policjanci znaleźli auto, okazało się, że zgłaszający zapomniał gdzie je zaparkował. Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę aby nie wsiadał za kierownicę z uwagi na swój „stan”. Kierowca zapewnił stróżów prawa, że do domu dotrze piechotą. Stało się inaczej.

Mieszkaniec Jelcza-Laskowic zgłosił dyżurnemu policji kradzież samochodu. Z okoliczności podanych przez zgłaszającego wynikało, że mężczyzna dzień wcześniej przyjechał samochodem na imprezę zorganizowaną przez znajomych nad jelczańskim stawem. Zabawa zakrapiana alkoholem zakończyła się nad ranem następnego dnia. Mężczyzna poszedł w kierunku pozostawionego samochodu, na miejscu stwierdził, że auta nie ma, ktoś mu je ukradł. Natychmiast powiadomił o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze mając na uwadze okoliczności podane przez zgłaszającego sprawdzili miejsce parkowania oraz przyległy do niego teren. Policjanci znaleźli samochód, stał w „nienaruszonym stanie”. Funkcjonariusze poinformowali właściciela auta o odnalezieniu pojazdu. Widząc, że mężczyzna jeszcze nie wytrzeźwiał pouczyli go aby nie wsiadał za kierownicę i nie narażał siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Mężczyzna zapewnił funkcjonariuszy, że do domu dotrze piechotą. Nie dotrzymał słowa. Wsiadł do samochodu i odjechał w kierunku miejsca zamieszkania. W drodze powrotnej „natknął się” na ten sam patrol policjantów, którzy odnaleźli mu samochód. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, zbadali go na stan trzeźwości, okazało się, że 33-latek miał w organizmie ponad 2.5 promila alkoholu.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.


Źródło: KPP Oława
Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com