PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 14 grudzień 2009

Powstaje połączenie terminalu z przyszłą stacją kolejową.

img

W Porcie Lotniczym Wrocław rozpoczęła się budowa tunelu, który połączy nowy terminal z przyszłą stacją kolejową. Na poziomie minus jeden powstaje wykop pod sześćdziesięciometrowy pieszy łącznik.

Zgodnie z projektem pasażerowie będą przechodzić tunelem z nowego terminalu na teren podziemnego peronu stacji kolejowej Wrocław-Lotnisko. Według założeń długofalowego planu rozwoju Wrocławia nowa linia kolejowa połączy w przyszłości lotnisko z centrum miasta. – Nowy terminal powstaje na wiele lat. Już teraz stawiając fundamenty, musimy uwzględnić długoterminowe plany i przygotować piesze połączenie z planowaną stacją kolejową. Dzięki temu przyszła budowa peronu kolejowego nie spowoduje konieczności przebudowy dróg dojazdowych do budynku terminalu – mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu z ramienia Portu Lotniczego Wrocław. Koszt budowy pieszego tunelu to ok. 1 mln zł. Port Lotniczy oraz władze samorządowe Wrocławia i Województwa Dolnośląskiego wspólnie zabiegają w PKP PLK o przyspieszenie budowy połączenia kolejowego jeszcze przed UEFA EURO 2012.

Na placu budowy zakończono tymczasem prace ziemne pod budynkiem terminalu. Płyta fundamentowa jest gotowa w 80 procentach. Rozpoczęło się układanie i betonowanie stropów nad poziomem minus 1. Dzięki sprzyjającej pogodzie ekipy budowlane zakończyły już zaplanowaną na ten rok stabilizację gruntu pod przyszłe parkingi. Nowy terminal o powierzchni blisko 40 tys. mkw. powstanie w 2011 roku. Inwestycja za prawie 300 milionów zł zwiększy przepustowość terminalu z 1,2 mln do 3,2 mln pasażerów rocznie.

źródło: Port Lotniczy Wrocław S.A., Biuro Prasowe

 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com