PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 16 grudnia 2014

KONCERT ŚWIĄTECZNY

img

Serdecznie zapraszamy na koncert świąteczny, spotkanie z muzyką z Karpat, muzyką Łemków. 19 grudnia 2014 o godz. 19:00, Ośrodek Współpracy Europejskiej ODRAKoncert świąteczny "Pierwsza gwiazdka"

Spotkanie z młodymi ludźmi zakochanymi w tradycji i kulturze przodków. W ramach koncertu poprowadzą państwa szlakiem dawnych i obecnych melodii związanych ze Świętem Bożego Narodzenia. Będą mogli Państwo stać się świadkami ponownych narodzin kolęd i pastorałek, które powoli odchodzą w zapomnienie jak i pośpiewać wraz z nimi te znane i lubiane.

Zespół Prypadok tworzą młodzi, energiczni Łemkowie, których łączy wieloletnia przyjaźń oraz zamiłowanie do słowiańskiej muzyki ludowej. 

Sami piszą o sobie: "Gramy i śpiewamy muzykę Karpat, w których mieszkali nasi przodkowie. Dzięki spotkaniom z publicznością dajemy możliwość poznania czegoś zupełnie innego ludziom z odmiennych kręgów kulturowych, a poprzez śpiew we własnej interpretacji, pozwalamy odkryć na nowo coś, co zostało stworzone przed nami. Głównym instrumentem, na którym się opieramy jest głos, a wir interwałów pozwala osiągnąć harmonię, która potrafi wprowadzić człowieka w stan refleksji a zarazem wywołać pozytywne emocje."

Wraz z Prypadkiem na scenie wystąpią muzycy z zespołu Ethnoholic. Jest to zespół, który powstał spontanicznie w listopadzie 2008 roku, podczas przygotowywania repertuaru koncertowego dla jednego z klubów, jako wspólny projekt zapaleńców działających od lat we wrocławskich kapelach. Muzycy Ethnoholic, biorąc udział w poszczególnych projektach muzycznych, występowali na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, ale najważniejszym dla nich wciąż pozostaje stare, dobre, tradycyjne muzykowanie, choćby dla samych siebie, ale w doborowym towarzystwie. Inspiracją niezmiennie pozostaje folklor, zarówno ten wykonywany technikami tradycyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem śpiewu tzw. białym głosem, jak i folk w interpretacjach współczesnych.

Koncert ma na celu zapoznanie z tradycjami w sposób przyjazny współczesnemu człowiekowi z poszanowaniem tego co dostaliśmy od przodków. Nastrojowa muzyka, odpowiedni wystrój oraz elementy tradycyjnych strojów ludowych wprowadzą słuchaczy w radosny świąteczny nastrój.

Bilety w cenie 15 zł. do nabycia w OWE "Odra", ul. Młyńska 3 w godz. 10:00-18:00 (pn-pt) lub online.


Źródło: Centrum Sztuki w Oławie


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com