PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 19 stycznia 2015

IV POLONEZ MATURZYSTÓW

img

Kilkuset uczniów z klas maturalnych, w samo południe 15 stycznia, zatańczyło poloneza na oławskim Rynku. „Powiatowy polonez maturzystów” stał się już lokalną tradycją. Zapoczątkowali ją przed czterema laty - starosta oławski Zdzisław Brezdeń i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie Jadwiga Braniewska.

„Powiatowy polonez maturzystów”, odtańczony przez uczniów na symboliczne sto dni przed egzaminem dojrzałości, odbył się już po raz czwarty w dziejach naszego powiatu. Poprowadzili go organizatorzy – starosta oławski Zdzisław Brezdeń i Jadwiga Braniewska, dyrektor ZSP Nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie.

Starosta powitał zgromadzonych przed ratuszem uczniów, którym życzył dobrej zabawy na studniówkach, jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości oraz spełnienia marzeń. - Pragnę podziękować za Waszą obecność podczas czwartego Powiatowego Poloneza Maturzystów, będącego kontynuacją pomysłu, który narodził się kilka lat temu – mówił starosta do przybyłych na oławski Rynek maturzystów. - Taka sytuacja zdarza się chyba tylko raz, kiedy mamy okazję spotkać się, zobaczyć, policzyć ilu jest młodych ludzi, przed którymi otwiera się nowa perspektywa. Życzę żebyście ten czas, który pozostał do matury, spędzili i wykorzystali bardzo owocnie, aby pokonać ten próg, pójść na wybrany kierunek studiów - jeśli macie taki plan - oraz znaleźć dobrą pracę. Życzę abyście później, po zdaniu matury i zdobyciu zawodu, pozostali na ziemi oławskiej, aby tutaj był Wasz dom. 

O godzinie 12.00 zebrani na Rynku maturzyści, ich wychowawcy, włodarze powiatu oraz zaproszeni goście ruszyli  dostojnym krokiem w barwnym korowodzie, okrążając kilkakrotnie ratusz w rytm poloneza. W tym niecodziennym plenerowym wydarzeniu, z zainteresowaniem obserwowanym przez entuzjastycznie reagujących mieszkańców, wzięli udział maturzyści ze wszystkich czterech szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez samorząd powiatowy.

Historyczne stroje prowadzących, wypożyczone z Teatru Polskiego we Wrocławiu, dzięki uprzejmości dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego, znakomicie oddały klimat epoki i podkreśliły podniosły charakter tego wyjątkowego, reprezentacyjnego polskiego tańca narodowego. Jego odtańczenie na sto dni przed maturą, uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego maturzysty. Niektórzy uważają nawet, że zdobytą wiedzę i powodzenie na zbliżających się egzaminach, można nieco wspomóc właśnie poprzez udział w tym tanecznym wydarzeniu.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com