PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 16 lipca 2018 roku
Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w tra --- W Komisariacie Policji w Jelczu-Laskowicach – do odbioru znaleziona damska torebka --- Bezpieczna Wielkanoc – oławska Policja radzi ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 24 luty 2015

ARESZT DLA SPRAWCY NAPADU

img

Oławscy policjanci zatrzymali mieszkańca Oławy, podejrzanego o usiłowanie uszkodzenia ciała właściciela kiosku. Sąd zastosował wobec sprawcy 3 miesiące aresztu. Podejrzany był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu. 

Przypomnijmy, 4 lutego br. poszkodowany powiadomił dyżurnego policji o tym, że do jego kiosku wszedł zamaskowany mężczyzna, trzymający w ręku nóż. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna zmierzał w jego kierunku. Właściciel w trakcie szarpaniny obezwładnił napastnika i wytrącił mu nóż z ręki. Sprawca zbiegł. 

Policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy, między innymi zabezpieczyli zapis monitoringu. W wyniku działań operacyjnych funkcjonariuszy, 19 lutego br. zatrzymano 40-letniego mężczyznę, typowanego jako osobę mogącą mieć związek ze zdarzeniem. Okazało się, że typowanie było trafne. Zatrzymanego doprowadzono do prokuratury. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania uszkodzenia ciała. Ustalono, że podejrzany dopuścił się zarzucanego mu czyny w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa. Sąd zastosował wobec sprawcy 3 miesiące aresztu. 

Policjanci i prokuratura w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 roku. 


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com