PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 9 czerwca 2015

ZAPROSZENIE NA DNI KOGUTA

img

W tym roku nie zabraknie wielu atrakcji. Liczne koncerty, Karawana Teatrów, IV Zjazd Pojazdów Zabytkowych - to tylko niektóre ciekawe propozycje. To również dobry czas, aby zwiedzić ratuszową wieżę i izbę muzealną.

img/kogutolawa.jpg

20 CZERWCA / SOBOTA / RYNEK

13.00 finisaż– Pracownia Fotografii Tradycyjnej/wystawa prac poplenerowych w Czeskiej Trzebowie
14.00 przemarsz i koncert Orkiestr Dętych / Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji 
we Wrocławiu oraz Oławska Orkiestra Dęta
15.30 warsztaty artystyczne/projekt Młoda Cooltura

KARAWANA TEATRALNA – OŁAWA` 2015

17.00 spektakl dla dzieci KSIEGA GÓR / Teatr Klinika Lalek
18.00 UKRYTE Teatr Hom / Tychy
19.00 OSTATNI TAKI KOGUT - happening Grupy Teatralnej Inqubator
19.15 CHOINKA U....... - Teatr InZhest / Mińsk - Białoruś
20.15 koncert zespołu WE DRAW A
21.15 MISTRZ I MAŁGORZATA - Teatr Formy/Wrocław
22.15 koncert zespołu SKALPEL

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

Wycieczki na ratuszowa wieżę /w godz. 14.00 - 21.00/
Zwiedzanie Izby Muzealnej

21 CZERWCA / NIEDZIELA / MIASTECZKO

13.00 IV Zlot Zabytkowych Pojazdów
17.00 koncert ACE COVER BAND
18.00 Przejazd motoryzacyjnych perełek ulicami miasta
WIECZÓR Z GWIAZDAMI
19.00 BRACIA
21.00 ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSIC

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

Audio show (budynek Ośrodka Kultury)
Wycieczki na ratuszowa wieżę - Rynek/w godz. 13.00 – 21.00/
Wystawa „Powrót do przeszłości – czar PRL-u)

KONCERTY:

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSIC

Phil Bates – Electric Light Orchestra Classic Electric Light Orchestra to super grupa działająca w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątyc. Jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki. Przeboje zespołu zna cały Świat. Projekt ELO Classic został powołany do życia przez Phila Batesa, frontmana Electric Light Orchestra part II oraz The Orchestra. Ten brytyjski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny współpracował z takimi gwiazdami jak: Fleetwood Mac, Deep Purple, Boston, Black Sabath czy Robert Plant. Wielu krytyków podkreśla, że to właśnie głos Phila i jego osobowość sceniczna sprawiają, że można się poczuć jak na koncercie z najlepszych lat ELO. Dzięki najwyższej klasy muzykom, którzy tworzą projekt widzowie zostają zabrani w podróż w świat szalonych rytmów rock and rolla i największych przebojów ELO. Podczas koncertu będzie można usłyszeć takie utwory jak: All over the world, Last train to London, Livin ́ Thing, Mr. Blue Sky, Ticket to the Moon, Calling America, Evil Woman, Don’t bring me down czy Rock and Roll is King

BRACIA

Zespół bracia istnieje od 2001 roku i jest obecnie jednym z najbardziej cenionych zespołów rockowych w Polsce. Na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojciech Cugowscy. Piotr jest jednym z najwybitniejszych polskich wokalistów, natomiast Wojtek jest cenionym w branży muzycznej gitarzystą. Zespół ma w dorobku cztery albumy: „Fobrock”, „Tribute to Queen”, „Zapamiętaj” oraz najnowszy, „Zmienić zdarzeń bieg”, z którego pochodzą przeboje: „Nad przepaścią” z gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz oraz „Wierzę w lepszy świat” i „Po drugiej stronie chmur”. W marcu 2015 roku ukazuje się „platynowa edycja” tej płyty z nowym utworem „Niepisane” oraz DVD z akustycznym koncertem zarejestrowanym na zamku książąt Pomorskich w Szczecinie, największym atutem zespołu jest wokalista Piotr Cugowski. Do największych sukcesów można bez wątpienia zaliczyć współpracę z Jonem Lordem, legendarnym liderem zespołu Deep Purple, z Garou czy ze Stanem Borysem, z którym nagrał nową wersję przeboju „Jaskółka uwięziona” a także zajęcie pierwszego miejsca na festiwalu zjednoczonej europy w Zielonej Górze za wykonanie utworu Czesława Niemena pt. „Jednego serca”. Piotr Cugowski ma również na swoim koncie tytułowe piosenki do filmów „Syberiada polska” oraz „Miasto 44″. Koncert braci uświetnią wizualizacje wyświetlane na ekranie ledowym.

SKALPEL

Gdy w 2004 roku Skalpel wydawał swój pierwszy album w Ninja Tune, NME pisał o nich jako o egzotycznej ciekawostce z dalekiego kraju. Dziesięć lat później, mając na koncie dwa klasyczne,

nu jazzowe albumy „Skalpel” i „Konfusion”, które zaznaczyły Polskę na światowej mapie muzyki elektronicznej, Skalpel powraca z nową płytą już jako uznany i szanowany zespół. Na pierwszych dwóch albumach Skalpel przełożył na język współczesnej elektroniki brzmienie i klimat polskiego jazzu z lat 60. i 70., tworząc muzykę o wyrafinowanej strukturze i dużym ładunku emocjonalnym. Wraz z nową płytą „Transit” duet wychodzi daleko poza polskie inspiracje. Igor i Marcin w poszukiwaniu pomysłów odbyli muzyczną podróż po kontynencie europejskim i obu Amerykach. Rezultatem jest uniwersalny, międzynarodowy album, w którym wschodnioeuropejska melancholia

miesza się ze śródziemnomorskim ciepłem, a latynoskie rytmy żyją w symbiozie z elektroniką. „Transit” oznacza zmianę, przejście, transformację. Od muzyki opartej na samplach do programowania i elektronicznej produkcji; od lo-­‐fi do hi-­‐fi; od czerni i bieli do pełnego spektrum

kolorów. To jak wyjście z mroku w stronę słońca czy wreszcie przejście z Ninja Tune do ich własnego wydawnictwa PlugAudio. „Transit” oznacza też komunikację. Zarówno pokonywanie granic między krajami w sposób dosłowny, jak i w sensie przenośnym między stylami muzycznymi obecnymi na tym albumie. Przede wszystkim chodzi jednak o komunikację ze słuchaczami za pomocą dźwięków i niesionych przez nie emocji. Aby opisać muzykę zawartą na tym albumie, można by użyć wielu słów: ambient, swing, latino, trip hop, broken beat, jednak najważniejszym i zarazem kluczowym jest słowo „wibracja”. I to zarówno w kontekście instrumentalnym, bo wibrafon jest tu kluczowym instrumentem, ale też w sensie energetycznym czy uczuciowym, ponieważ „Transit” to album z dużą dawką dobrych, elektryzujących wibracji.

WE DRAW A

We Draw A powstał latem 2012 roku we Wrocławiu. Od samego początku związani z wytwórnią Brennnessel, w której wydali dwie Epki Glimpse i Whirls (obie 2013). Naturalną kontynuacją ich drogi, staje się debiutancki LP zatytułowany „Moments”, którego premierę zaplanowano na listopad 2014 roku.

Dotychczasowy materiał wrocławskiego duetu wypełniony był zmysłowym dream popem, nocnym, melancholijnym electro. Na swoim długogrającym debiucie idą krok dalej. W hipnotycznym brzmieniu We Draw A najmocniej przebija się wrażliwość, którą można usłyszeć w specyficznym wokalu Piotra Lewandowskiego, znanego z nieistniejącego już projektu Indigo Tree. Ale te subtelność potrafią przełamać surowością brzmienia i swobodnym podejściem do struktury utworów. To prawdopodobnie pierwsza polska płyta, która czerpie zarówno z IDM jak i EDM, i żaden z tych gatunków sobie nie przeszkadza. To album, na którym echa Kraftwerk płynnie przechodzą w przywodzące na myśl syntezatorowe produkcje Aviciiego. Niemała w tym zasługa Radka Krzyżanowskiego, związanego z zespołem Kamp!

We Draw A świadomie zrezygnowali z epatowania swoim wizerunkiem, zarówno tym scenicznym jak i medialny. Pierwszy wywiad i pierwsza sesja zdjęciowa dopiero przed nimi. Podobnie jak pierwsza duża trasa koncertowa u boku Kamp! w ramach Brennnessel on Tour 2014.

SPEKTAKLE:

„MISTRZ I MAŁGORZATA” / TEATR FORMY

Mimodram na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa. Fabułę stanowią losy tytułowych bohaterów, mieszkających w Moskwie lat 30tych XX wieku. a także wpleciona w narrację powieść historyczna o Poncjuszu Piłacie w wielowątkowym powiązaniu z wizytą Szatana w ateistycznym Związku Radzieckim. Plenerowy Spektakl ruchowy nie jest wierną ilustracją powieści pisarza, ale raczej swobodną wizją autorską, choreograficzną, obfitującą w głębokie treści natury mistycznej, czy tzw. optyki racjonalnej i natchnionej. Spektakularnymi postaciami przedstawienia są uczłowieczeni : Chrystus i Szatan, którzy wcielają się w realnych ludzi. W centrum myśli spektaklu jest człowiek z całą swoją złożonością nadzieją i zwątpieniem. Owo archetypiczne ukazanie walki dobra i zła, dwóch natur drzemiących w człowieku znajduje tu swe odbicie w wyrazie plastycznym, ruchu, muzyce i symbolicznej efektownej mobilnej scenografii (w spektaklu używane są efekty ogniowe oraz motocykle). Spektakl jest współczesną wizją tego zagadnienia, choć różnie widzianą z dzisiejszej perspektywy, niezmienne natomiast wydaje się pojęcie dobra i zła, pomimo zmiany kostiumu epoki etc, natura człowieka natomiast nie zmieniła się od wieków.

„UKRYTE” / TEATR HOM

Plenerowy spektakl pantomimiczny inspirowany twórczością Tima Burtona. Tragiczna historia miłości, zazdrości i zemsty w baśniowym, nakręcanym świecie.

Scenariusz i reżyseria: Jakub Kabus

Konsultacje choreografii: Barbara Dutkiewicz.

Muzyka: Fragmenty ścieżki dźwiękowej filmu „Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda” autorstwa Nickea Cave’a i Warrena Ellis’a oraz fragmenty ścieżki dźwiękowej do powieści Nickea Cave’a „I oślica ujrzała anioła”, autorstwa Nicke’a Cave’a.

„KSIĘGA GÓR”/ TEATR KLINIKA LALEK

…opera lalkowa do muzyki i pieśni kompozytora Andrzeja Szymalskiego……wśród scenografii i lal Zbigniewa Roszkowskiego……w koncepcji i reżyserii Wiktora Wiktorczyka…

„Minęło 50 tysięcy lat od wysłania w przestrzeń międzygwiezdną sondy kosmicznej z «Informacją dla Potomności». Sonda powróciła. Ale Ziemia wygląda jak jedna wielka Arka Noego. Wokoło błąkają cienie minionej przeszłości. Powstały enklawy, krążą kondukty… Ludzkość nie ma celu ani nadziei. Czy ktoś będzie w stanie odczytać informację z archaicznego komputera. Plik: Cywilizacja 3 Tysiąclecia – Mroczne pradzieje jednoczącej się Europy. Ślad ludzkości z epoki Informatycznej – tuż przed klonowaniem człowieka…”

…zabawna, roztańczona opera lalkowa z udziałem dużych figur, z ciekawymi lalami, z aktorami w maskach… dla dzieci i dorosłych…

…kluczową postacią w spektaklu jest duża lala – „GÓRDUCH” – Liczyrzepa, Karkonosz, Rzepiór, Izerzak – ekscentryczny czarodziej…

Na dzień przed końcem świata aktorzy/terapeuci w ramach ostatecznej terapii zabierają widzów w dowcipny, ekscentryczny, operowy świat Górducha – świat pełen zbawiennych endorfin…

Wystąpi przed Państwem trzech Wieszczów Narodów – Chopin, Goethe i Haszek, którzy zakochani do szaleństwa w przepięknej Lorelaj – Syrenie znad Renu, tworzą dzieła swojego życia… Zatańczą przed Państwem – alchemiczny Doktor Faust, Dzielny Wojak Szwejk oraz wyrwany z rozpaczy serca Chopina – polski rozbójnik Ondraszek… i jak to bywa w dobrych bajkach będzie również Księżniczka Emma – wielka miłość Liczyrzepy, zaklęta w wielką, kosmiczną Żabę. Całość kończą zaślubiny Liczyrzepy z Żabenną/Emmą i tańce weselne…

„CHOINKA U”/ TEATR INZHEST (BIAŁORUŚ)

„Choinka U…” to spektakl inspirowany twórczością słynnego rosyjskiego twórcy absurdu Aleksandra Wiedienskiego. Przedstawienie jest gorzką farsą przedstawiającą ludzi, którzy żyją w zamknięciu i bez miłości. Widowiskowy, obfitujący w wiele humorystycznych momentów, które okazują się być w konsekwencji gorzką prawdą, z którą przychodzi się pogodzić głównym bohaterom. Groteskowa improwizacja na temat ludzkich złudzeń, brawurowo odegrana przez zawodowych artystów, performerów tańca butoh, którzy opowiadając absurdalną fabułę przekazują widzom emocje, znajdując jednocześnie relacje ze sobą, ze światem.


Źródło: Centrum Sztuki w Oławie
Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com