PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 5 sierpnia 2015

KONCERT ANNY MARII JOPEK

img

Już 7 października, na estradzie OWE w Oławie wystąpi znana piosenkarka Anna Maria Jopek. Koncert przewidziano na godzinę 19:00.  Bilety w cenie 70 zł. do nabycia w OWE "Odra", ul. Młyńska 3 lub online: kultura.olawa.pl

Zamiast brać udział w kolejnych telewizyjnych teleturniejach ANNA MARIA JOPEK od lat zajmuje się muzyką. Ta pasja zabrała ją na sceny całego świata, od Hollywood Bowl, przez Carnegie Hall, Operę w Tel Avivie, Festiwale całej Europy, sceny Dalekiego Wschodu, Brazylii i – wielokrotnie – w najznakomitsze wnętrza koncertowe całej Japonii.
 Wydała kilkanaście albumów z których większość przyniosła tytuł Złotej lub Platynowej Płyty. Sprzedała milion płyt.
 Nagrywała i koncertowała z najwybitniejszymi improwizującymi artystami naszych czasów, jak Pat Metheny, Branford Marsalis czy Bobby McFerrin. W składzie jej projektów pojawiali się arcymistrzowie z różnych stron świata: legenda bossa novy z Brazylii Oscar Castro Neves, kapitalny multiinstrumentalista i wokalista z Kamerunu Richard Bona, skupiony norweski pianista Tord Gustavsen, metafizyczny głos tunezyjskiej pustyni Dhafer Youssef, jeden z najwybitniejszych kontrabasistów epoki, Amerykanin Christian McBride, czy wielcy perkusiści – Manu Katche i Mino Cinelu. W Polsce współpracowała nieomal ze wszystkimi: Od Jeremiego Przybory (ostatni duet Mistrza!) i Marka Grechuty, przez Tomasza Stańko i Leszka Możdżera aż po zespół Sweet Noise, Muńka Staszczyka czy teatr Pieśn Kozła.
 Współpracowała ściśle z japońskim wirtuozem fortepianu Makoto Ozone i flecistą z teatru Kabuki – Tomohiro Fukuharą. Jednocześnie, mieszkając chwilami w Lizbonie, nagrała projekt z wieloma spośród najwybitniejszych artystów języka portugalskiego.
 Cokolwiek jednak robi – pozostaje wierna swoim korzeniom, którymi pozostają: polska muzyka ludowa (jej rodzice byli filarami zespołu Mazowsze) i klasyczna (ukończyła wydział fortepianu w Akademii Muzycznej im.Fryderyka Chopina w Warszawie).

 


Źródło: Centrum Sztuki w Oławie


 

 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com