PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 16 października 2015

INAUGURACJA UNIWERSYTETU III WIEKU

img

13 października w „Termach Jakuba” miała miejsce sportowa inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku.

Podopieczni pani Moniki Szczeciak mogli skorzystać z atrakcji oferowanych przez Termy Jakuba – wzięli udział w specjalnie przygotowanych zajęciach nauki pływania, aqua aerobiku, skorzystali z saunarium oraz tężni solnej.
Do dyspozycji były także bicze wodne, masaże oraz jacuzzi. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na korzyści płynące z prowadzenia aktywnego trybu życia, w szczególności pozytywnego działania wody na nasz organizm.

Zaletą pływania oraz ćwiczeń wykonywanych w wodzie jest mniejsze obciążenie kręgosłupa niż przy zwykłych ćwiczeniach, a przez to mniejsze ryzyko wystąpienia urazów. Ćwiczenia w wodzie świetnie wzmacniają całe ciało, nie tylko partie, na których akurat się skupiamy.

Warto również poznać zalety saunarium – niekoniecznie klasycznej sauny fińskiej, w której panują najwyższe temperatury, ale biosauny, stworzonej z myślą o osobach starszych oraz tych, którzy nie przepadają za ekstremalnymi temperaturami. Warto skorzystać także z sauny parowej oraz tężni solnej, które świetnie działają na naszą odporność.

Wszystkich seniorów, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas zapraszamy na regularne zajęcia AquaSenior, odbywające się we wtorki i czwartki o godzinie 8:00 (cena to 6zł + bilet na basen) oraz na ruszające od 20 października (wtorek) bezpłatne zajęcia nauki pływania (obowiązuje jedynie bilet na basen).

„Super akcja, mamy nadzieję że w przyszłości będą to spotkania cykliczne i być może uda się znaleźć środki na finansowanie tego typu wydarzeń. Chcielibyśmy zorganizować dni seniora na większą skalę i stworzyć nową, coroczną imprezę miejską.” - mówi Monika Szczeciak, opiekun Oławskiego Uniwersytetu III Wieku.


Źródło: Termy Jakuba


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com