PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 23 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 16 października 2015

INAUGURACJA UNIWERSYTETU III WIEKU

img

13 października w „Termach Jakuba” miała miejsce sportowa inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku.

Podopieczni pani Moniki Szczeciak mogli skorzystać z atrakcji oferowanych przez Termy Jakuba – wzięli udział w specjalnie przygotowanych zajęciach nauki pływania, aqua aerobiku, skorzystali z saunarium oraz tężni solnej.
Do dyspozycji były także bicze wodne, masaże oraz jacuzzi. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na korzyści płynące z prowadzenia aktywnego trybu życia, w szczególności pozytywnego działania wody na nasz organizm.

Zaletą pływania oraz ćwiczeń wykonywanych w wodzie jest mniejsze obciążenie kręgosłupa niż przy zwykłych ćwiczeniach, a przez to mniejsze ryzyko wystąpienia urazów. Ćwiczenia w wodzie świetnie wzmacniają całe ciało, nie tylko partie, na których akurat się skupiamy.

Warto również poznać zalety saunarium – niekoniecznie klasycznej sauny fińskiej, w której panują najwyższe temperatury, ale biosauny, stworzonej z myślą o osobach starszych oraz tych, którzy nie przepadają za ekstremalnymi temperaturami. Warto skorzystać także z sauny parowej oraz tężni solnej, które świetnie działają na naszą odporność.

Wszystkich seniorów, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas zapraszamy na regularne zajęcia AquaSenior, odbywające się we wtorki i czwartki o godzinie 8:00 (cena to 6zł + bilet na basen) oraz na ruszające od 20 października (wtorek) bezpłatne zajęcia nauki pływania (obowiązuje jedynie bilet na basen).

„Super akcja, mamy nadzieję że w przyszłości będą to spotkania cykliczne i być może uda się znaleźć środki na finansowanie tego typu wydarzeń. Chcielibyśmy zorganizować dni seniora na większą skalę i stworzyć nową, coroczną imprezę miejską.” - mówi Monika Szczeciak, opiekun Oławskiego Uniwersytetu III Wieku.


Źródło: Termy Jakuba


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com