PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 22 września 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 2 wrzeœnia 2021

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

img

W dniu 1 września br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oławie oraz Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach rozpoczęli działania kontrolno – prewencyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.Ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczynają się z początkiem każdego roku szkolnego. Funkcjonariusze pionów prewencji oraz ruchu drogowego, wspomagani przez straż miejską, pełnią wzmożoną służbę w rejonie szkół i placówek oświatowych aby nadzorować przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierujących, pieszych oraz rowerzystów. Ich

Policyjne patrole będą pojawiać się przy szkołach przez najbliższe dni. Funkcjonariusze będą nadzorować i pomagać najmłodszym bezpieczne przejść przez jezdnię oraz tłumaczyć jak zachować się na drodze. Ponadto będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem  w ruchu drogowym, w rejonach szkół i placówek oświatowych oraz na drogach prowadzących do szkół.

Pamiętajmy jednak, że akcja adresowana jest także do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli. To właśnie rodzice odgrywają najważniejszą rolę w edukacji i kształtowaniu zachowań małego uczestnika ruchu. Każde nasze zachowanie jest naśladowane, dlatego drogi rodzicu pamiętaj o bezpieczeństwie swojego dziecka i swoim odpowiednim zachowaniem daj mu przykład, jak właściwie poruszać się po drodze. Warto przypomnieć, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej tylko dla pieszych).


Źródło: KPP Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

  22.07.2021 - 12:04

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. Jelcz-Laskowice ze

 • # ROBI SIĘ W OŁAWIE

  22.07.2021 - 11:55

  Na ulicy Kopernika powstaje nowy chodnik.

 • BUDUJĄ ŚCIEŻKĘ PIESZO - ROWEROWĄ

  22.07.2021 - 11:51

  Rozpoczęła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Polnej do ul. Stalowej, w ramach inwestycji powstanie

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com