PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 22 stycznia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 5 stycznia 2022

EWAKUOWALI MIESZKAŃCÓW Z BUDYNKU

img

Chwilę grozy przeżyli mieszkańcy budynku wielorodzinnego w Oławie, w którym wybuchł pożar. Jako pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z oławskiej patrolówki. Dzięki szybkiej reakcji i odważnej decyzji policjanci weszli do płonącego budynku i ewakuowali z niego sześć osób.

Zdarzenia miało miejsce wczorajszym około godz. 21:50. Dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań bloku wielorodzinnego znajdującego się w Oławie przy ul. Dąbrowskiego. Już po chwili na miejscu zjawili się policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie, którzy słysząc wołanie o pomoc, pomimo silnego zadymienia podjęli decyzję o wejściu do wnętrza budynku i wyprowadzaniu osób z mieszkań.

W pierwszej kolejności policjanci przez okno wynieśli osoby starsze, nie mogące samodzielnie wydostać się z mieszkań. Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, pomimo dużego zadymienia funkcjonariusze udali się również do mieszkań znajdujących się na piętrze, skąd ewakuowali osoby, które z powodu ograniczonej widoczności nie umiały samodzielnie wydostać się na zewnątrz. Po chwili do działań dołączyli strażacy.

Dzięki szybkiej interwencji policjantów, którzy w wyniku interwencji podtruli się dymem, nikt z mieszkańców nie ucierpiał, a ewakuowane osoby po ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu budynku wróciły do swoich mieszkań. Policjanci po udzieleniu im pomocy medycznej również wrócili do dalszej służby.

Przypominamy, że szybkie zgłoszenie to szybka reakcja ze strony służb mundurowych, pamiętajmy o tym kiedy będziemy potrzebować pomocy.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • BUDUJĄ KOLEJNE ŚCIEŻKI ROWEROWE

  16.11.2021 - 19:08

  Trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej od ul. Rybackiej do mostu na rzece Oława przy ul. Lipowej.

 • CZYTAMY STANISŁAWA LEMA

  06.10.2021 - 23:00

  Rok 2021 w Polsce ogłoszony został rokiem Stanisława Lema. Bibliotekarze z Biblioteki "Koronka"

 • NADBUDOWA ZABYTKOWEJ STUDNI

  06.10.2021 - 22:54

  Na ukończeniu jest nadbudowa zabytkowej studni na oławskim Rynku. Dziś na szczycie nadbudowy został zamontowany

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com