PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 lipca 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 8 czerwca 2022

OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEGO

img

Postawą godną naśladowania wykazali się mieszkańcy Jelcza Laskowic, którzy zareagowali widząc pijanego kierowcę.

W niedzielny poranek, około godz. 3:45  funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego jelczańskiej jednostki otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna kierujący BMW rozgrzewał silnik na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i al. Wolności, a następnie gwałtownie ruszył wprowadzając pojazd w poślizg. Kierowca prawdopodobnie nie opanował pojazdu i uderzył w zaparkowany samochód marki Seat Ibiza, który uderzył w pojazd marki Audi A4, który następnie uderzył w pojazd marki VW Golf.

Pijany kierowca został zatrzymany, a  przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,17 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkańcowi Jelcza Laskowic grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa mieszkańców, którzy dokonali ujęcia obywatelskiego. 

Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze i łamie obowiązujące przepisy, należy powiadomić policję. Od tego zależeć może czyjeś zdrowie i życie.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com