PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 13 sierpnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 28 lipca 2022

ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

img

4 promile alkoholu !!! miał w organizmie kierowca VW, który został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta z oławskiej komendy.

W dniu wczorajszym tuż przed godz. 15:00 będący po służbie policjant z Ogniwa Ruchu Drogowego oławskiej jednostki, jadąc w Jelczu Laskowicach ul. Witosa zwrócił uwagę na samochód marki VW Polo, którego kierowca próbował zawrócić na środku jezdni, jednak sposób kierowania wskazywał, że ma z tym duży problem. Kierujący raz jechał do przodu, po chwili cofał i tak kilka razy. W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął butelkę przypominającą alkohol i zaczął ją pić, nadal próbując zawrócić. 
Wszystko wskazywało, że kierowca VW możne znajdować się pod wpływem alkoholu. Decyzja policjanta była szybka i jednoznaczna. Podczas próby zatrzymania kierującego policjant potwierdził swe przypuszczenia dotyczące stanu trzeźwości mężczyzny, od którego  wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjant udaremnił wyjście kierującemu z samochodu, a na pomoc ruszyła mu osoba idącą chodnikiem, która widząc zamieszanie szybko wyjęła kluczyki ze stacyjki.

Zatrzymany kierujący to 45- letni mieszkaniec Jelcz Laskowic. Przeprowadzone badanie wskazało 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za taki czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, sankcja na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie przynajmniej 5000 zł, a także grzywna. 

Przypominamy !
Reaguj, kiedy widzisz pijanego kierowcę, nie pozwól mu kontynuować dalszej jazdy.
Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Każde podejrzenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu możesz zgłosić na policję -  również anonimowo, dzwoniąc pod 112.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com