PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 27 września 2022 roku
Areszt dla 17-latka podejrzanego o zabicie ojczyma --- To było brutalne morderstwo. 17-latek zamordował ojczyma podczas snu --- 17-latek podejrzany o zabójstwo. 45-latek dostał kilka ciosów siekierą ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 7 wrzeœnia 2022

"WYBUCHOWE” ZNALEZISKO W TEODOROWIE

img

W dniu wczorajszym o godz. 8:25 oficer dyżurny oławskiej jednostki przyjął zgłoszenie dotyczące pocisku ujawnionego w miejscowości Teodorów.

Znalezisko znajdowało się na polu uprawnym w odległości około kilometra od najbliższych zabudowań.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani dzielnicowi, którzy potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu saperów z I Brzeskiego Pułku Saperów. 
"Wybuchowe" znalezisko to granat moździerzowy typu B kalibru 82 mm pochodzenia II Wojny Światowej. Pocisk został zabrany przez saperów około godz. 11:30.

To kolejny taki przypadek, kiedy na terenie naszego powiatu, odnaleziony zostaje niewybuch pochodzący z okresu II wojny światowej. Wielokrotnie mieszkańcy podczas spaceru bądź wykonywania prac polowych, natykają się na „wybuchowe” znaleziska. Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić, lecz natychmiast powiadomić odpowiednie służby.


Źródło: KPP - Oława


 Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com