PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 grudnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 18 listopada 2022

BEZ BUTÓW BIEGAŁ SAM PO CHODNIKU...

img

Malutki chłopiec w krótkim rękawku i bez butów, wystraszony i zapłakany biegał sam po chodniku przy ruchliwej ul. Witosa w Jelczu Laskowicach.

Dzięki szybkiej i właściwej reakcji mieszkańców, którzy zaopiekowali się chłopcem i powiadomili policję nie doszło do tragedii.

 

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 10 listopada br. Około godz. 18:20 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ul. Witosa, bez butów i w krótkim rękawku biega mały zapłakany i zagubiony chłopiec.

Małoletni nie potrafił powiedzieć  jak się nazywa, nie potrafił również wskazać miejsca zamieszkania.

Przybyli na miejsce policjanci, z uwagi na brak kontaktu z chłopcem i podejrzenie, że nie zna on języka polskiego poprosili o pomoc tłumacza. Mundurowi dzięki dobrej znajomości rejonu oraz szeroko poczynionym ustaleniom i wsparciu zaprzyjaźnionych instytucji ustalili dane chłopca, a tłumaczka nawiązała kontakt z jego matką. 2- latek został przebadany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego, nie wymagał hospitalizacji i pozostał pod opieką policjantów.

Podczas dalszych ustaleń okazało się, że chłopiec był pod opieką ojca, który mając niespełna 2,8 promila alkoholu w organizmie zapomniał, że "opiekuje" się synkiem. Małoletni wykorzystując nieuwagę opiekuna wyszedł z domu i zawędrował na bardzo ruchliwą ulice. Tylko dzięki właściwej i szybkiej reakcji mieszkańca powiatu oławskiego chłopcu nic się nie stało.

Ostatecznie dziecko całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę matki. Sprawa jednak nie została na tym zakończona, o całej sytuacji został już powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich w Oławie oraz prokuratura, którzy będą ustalać, czy zachowanie ojca w sposób bezpośredni zagrażało bezpieczeństwu dziecka.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com