PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 grudnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 18 listopada 2022

ARESZT ZA SPOWODOWANIE WYPADKU...

img

21-letnia mieszkanka Oławy, która kierując samochodem w stanie nietrzeźwości spowodowała wypadek została tymczasowo aresztowana.

13 listopada br. po godz. 3:30 dyżurny oławskiej jednostki został powiadomiony o wypadku drogowym w Oławie na ul. Oleśnickiej, gdzie natychmiast skierował patrole będące w służbie. Na miejsce udała się również Państwowa Straż Pożarna w Oławie oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, którzy zajęli się rannymi.

Policjanci ustalili, że 21-letnia kierująca audi jadąc od strony Jelcza Laskowic w kierunku ul. Chrobrego, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków i zjechała na lewy pas, doprowadzając do zdarzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Fiat.

Jak się okazało kobieta kierowała samochodem Audi, mając niespełna 2,4 promile alkoholu w organizmie !!

W wyniku zdarzenia kierująca samochodem marki Fiat, 19- letnia mieszkanka Oławy z obrażeniami zagrażającymi jej życiu zabrana została do szpitala.

21- latka została zatrzymana w policyjnym areszcie, w dniu wczorajszym została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości.

15 listopada br. Sąd Rejonowy w Oławie na wniosek Prokuratury zastosował wobec sprawczyni wypadku drogowego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 12 lat więzienia.

Przypominamy !!!!
Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością na kierujących. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi.

KAŻDY KIERUJĄCY PO ALKOHOLU TO POTENCJALNY ZABÓJCA NA DRODZE !!

Przypominamy również że każda osoba będąca świadkiem zdarzenia ma prawny, ale i moralny obowiązek udzielenia pomocy, choćby wezwania służb ratunkowych. Czasami to właśnie od świadków wypadków drogowych zależy, czy osoba poszkodowana będzie miała szansę na przeżycie !!!


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com