PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 grudnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 23 listopada 2022

APELUJĄ O DALSZĄ POMOC...

img

Starosta oławski Zdzisław Brezdeń spotkał się z ukraińską delegacją, której przewodził Andriej Krawczuk, zastępca mera Irpienia, miasta położonego w pobliżu Kijowa na Ukrainie.

Podobnie jak Bucza, Irpień jest dziś symbolem niewyobrażalnego okrucieństwa rosyjskiej wojny i bezsensownej barbarzyńskiej przemocy, dokonanej na ludności cywilnej, w tym na bezbronnych dzieciach i kobietach.

Irpień, położony w obwodzie kijowskim, w rejonie buczańskim, tak jak i wiele innych miejscowości wokół stolicy Ukrainy, został bardzo poważnie zniszczony. W trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w lutym i marcu br. o miasto toczyły się zaciekłe walki między wojskami rosyjskimi, a ukraińskimi. Irpień został wyzwolony przez siły ukraińskie w dniu 28 marca, ale podczas okupacji miasta przez Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej, rosyjscy żołnierze dopuścili się licznych zbrodni wojennych na miejscowej ludności cywilnej.

Starosta Zdzisław Brezdeń rozmawiał z gośćmi o aktualnej sytuacji w tym ukraińskim mieście i o najważniejszych bieżących potrzebach jego mieszkańców. Miasto w wyniku barbarzyńskiej rosyjskiej agresji zostało zamienione w ruinę, zdewastowane zostały obiekty cywilne, w tym szkoły. Uszkodzono setki budynków mieszkalnych i infrastrukturę komunalną.

- Spotkanie było niezwykle poruszające, ale i rzeczowe, dlatego chciałbym odpowiedzieć na apel władz Irpienia i zwrócić się o wsparcie do mieszkańców naszego powiatu, aby pomóc broniącym się Ukraińcom przetrwać nadchodzącą zimę – mówi starosta Zdzisław Brezdeń. - Najbliższe miesiące mogą okazać się kluczowe dla trwającej wojny, zdecydować o jej przebiegu i wyniku. Samorząd powiatu oławskiego od samego początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę dołączył się do fali pomocy, która płynie do naszych sąsiadów.

W spotkaniu z delegacją z Ukrainy uczestniczył Janusz Cieślak, prezes zarządu firmy MetalERG, który zadeklarował wsparcie działań pomocowych powiatu oławskiego dla Ukrainy.

W Starostwie Powiatowym w Oławie wkrótce zostanie zorganizowana zbiórka, a następnie transport najpotrzebniejszych rzeczy na Ukrainę. Niedługo ogłosimy termin i zakres zbiórki. Będziemy gromadzić przede wszystkim długoterminową żywność, pościel, koce i śpiwory, poduszki, zimową odzież, latarki, baterie, itp.Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com