PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 02 lutego 2023 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 13 stycznia 2023

TRYB PRZYŚPIESZONY DLA NIETRZEŹWEGO...

img

W trybie przyśpieszonym za popełnione przestępstwo odpowiedział obywatel Ukrainy, który kierował samochodem osobowym mając promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna najpierw trafił do policyjnego aresztu a po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Sądu. 

W  niedzielę 8 stycznia kilka minut przed północą policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach podczas patrolu miasta, na ul. Belgijskiej zauważyli mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki VW Polo, którego styl jazdy tj. nagle przyspieszanie i zwalnianie oraz problem z utrzymaniem toru jazdy wskazywały, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu.
 
Po zatrzymaniu samochodu mundurowi od razu potwierdzili swoje przypuszczenia. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy potwierdzając, że jechał „na podwójnym gazie”. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie promil alkoholu.

Kierujący 40- letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a samochód został przewieziony na parking strzeżony. 
 
Kierujący za swój czyn odpowiadał w trybie przyśpieszonym, decyzją sądu 40-latek otrzymał karę pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych kategorii B na okres 3 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
 

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com