PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 14 maja 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 17 luty 2021

SUKCES UCZNIÓW Z II A W MARCINKOWICACH

img

Pani Małgorzata Sojka-Choptiany podzieliła się z nami sukcesem swoim i swoich uczniów, którzy otrzymali nagrodę główną w X edycji konkursu edukacyjnego: „Planeta Energii”. Gratulujemy!

Nagroda główna to czek na 10 tys. zł na cel edukacyjny dla zwycięskiej klasy, a także zestawy klocków edukacyjnych o wartości 200 zł dla każdego ucznia. Dodatkowo szkołę odwiedzi ambasador akcji, dr. Tomasz Rożek.

Przy ocenie prac pod uwagę brana była inwencja, ciekawe i nieszablonowe realizacje oraz twórcze podejście do tematu. Dzięki lekcjom przygotowanym w wersji online, uczniowie zdobywali wiedzę na temat tego, jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów i zapobieganie ich nadmiernemu powstawaniu.

– Naszego sukcesu nie byłoby bez pomocy rodziców, pani Agnieszki Grabuś oraz współpracy z radiem internetowym Hit Olawa, Jack Pol w Oławie, Promet Plast w Gaju Oławskim, ZGO w Gać, Investeco w Świętochłowicach. – informuje pani Małgorzata Sojka-Choptiany.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 300 szkół z całej Polski. „Planeta Energii” skierowana jest do dzieci z zerówek oraz uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Nauczyciele mieli za zadanie przygotować kreatywne działanie edukacyjne o tematyce związanej z tym, jak ograniczać ilość produkowanych odpadów, a sprawozdanie z nich przesłać do oceny komisji konkursowej. –  Forma platformy internetowej z interesującymi lekcjami doskonale wpisała się w potrzeby nauczania zdalnego w czasie pandemii – mówi dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi. – Zainteresowanie proponowanymi w tej edycji zajęciami dla uczniów, a także samym konkursem, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w realizację drugiej Misji Planety Energii. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy w tak trudnym czasie stanęli na wysokości zadania i wspierali kreatywność oraz pomysłowość swoich uczniów. Coraz większa liczba fantastycznie wyedukowanych młodych ludzi, którzy wiedzą jak dbać o Ziemię i ograniczać ilość powstających odpadów, napawa nas dumą i radością.


Źródło: Gmina Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj Newsa
zobacz
Hit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com