PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 14 maja 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 9 marca 2021

MIESZKAŃCY ODDALI KREW

img

Na parkingu oławskiego starostwa, w dniu 3 marca, ponownie zaparkował mobilny krwiobus, w którym - przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności i obostrzeń sanitarnych - przeprowadzono wyjątkowo potrzebną akcję krwiodawstwa. Podobne przedsięwzięcie miało miejsca 4 grudnia 2020 r. Zarówno wtedy jak i teraz - mieszkańcy nie zawiedli i stawili się licznie, aby ofiarować swoją krew - cząstkę siebie - i sprawić tym samym prezent osobom, które pilnie potrzebują tej drogocennej substancji.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Pragnę podziękować wszystkim dawcom za tak cenną ofiarę i poświęcenie, a grupie wyjazdowej z wrocławskiego RCKiK za sprawne przeprowadzenie przedsięwzięcia - mówi wicestarosta Witold Niemirowski, który sam również oddał krew.

Do marcowej akcji zgłosiło się 52 osoby. Z tej liczby 39 mieszkańców spełniło warunki, które umożliwiają oddanie krwi. Łącznie zebrano 17,550 litrów tej drogocennej substancji. To lepszy wynik niż podczas grudniowej - mikołajkowej akcji poboru krwi. Jak zapewnia wicestarosta, kolejne przedsięwzięcia z udziałem mobilnego krwiobusa już wkrótce.

img/foto/DSC_0010.jpg


Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj Newsa
zobacz
Hit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com