PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 03 sierpnia 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 25 marca 2021

ZLIKWIDOWANO PLANTACJĘ KONOPII INDYJSKICH

img

Oławscy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w domu jednorodzinnym prowadził uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze w trakcie przeszukiwania pomieszczeń zabezpieczyli 624 krzewy konopii indyjskich oraz 380 gramów suszu roślinnego. Z tej ilości rośliny można by wytworzyć ponad 15 tys. porcji handlowych. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci pionu kryminalnego  ustalili, że w jednej z podoławskich miejscowości, w domu jednorodzinnym  została zorganizowana uprawa konopi indyjskich. W związku z tymi ustaleniami, 19 marca br.  weszli do budynku i przeszukali go. Na piętrze i na poddaszu domu ujawnili pomieszczenia, w których znajdowały się doniczki z krzewami konopii indyjskich. W „pokojach upraw” znajdowało się specjalistyczne oświetlenie, wentylatory nadmuchujące krzewy, nawilżacze powietrza i grzejniki. Łącznie podczas przeszukania policjanci ujawnili 624 krzewy konopi innych niż włókniste i ponad 380 gramów suszu roślinnego. Z tej ilości rośliny można by uzyskać ponad 15 tys. porcji handlowych marihuany, które nie trafią na rynek dzięki profesjonalnym działaniom policjantów. W ujawnionych miejscach funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę służącą do produkcji gotowego suszu.

Właściciel plantacji został zatrzymany i przewieziony do jednostki , gdzie osadzono go w policyjnej izbie zatrzymań. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Stwierdził bez ogródek, że wytworzoną z krzewów marihuanę zamierzał sprzedać dla zysku, ponieważ boryka się z problemami finansowymi.

43-latek usłyszał zarzut  uprawy konopii indyjskich w ilości pozwalającej wytworzyć  znaczną ilość marihuany.  Przestępstwo to obwarowane jest karą pozbawienia wolności  do lat 10.

Prokuratora  Rejonowej w Oławie poparła przed sądem  wniosek policji o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci  tymczasowego aresztu. Sąd przychylił  się do wniosku i  zastosował wobec mężczyzny  trzy miesięce tymczasowego aresztu.

 


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

  22.07.2021 - 12:04

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. Jelcz-Laskowice ze

 • # ROBI SIĘ W OŁAWIE

  22.07.2021 - 11:55

  Na ulicy Kopernika powstaje nowy chodnik.

 • BUDUJĄ ŚCIEŻKĘ PIESZO - ROWEROWĄ

  22.07.2021 - 11:51

  Rozpoczęła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Polnej do ul. Stalowej, w ramach inwestycji powstanie

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com