PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 03 sierpnia 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 25 marca 2021

NOWA PORODÓWKA W OŁAWSKIM SZPITALU

img

Zakończyła się gruntowna przebudowa bloku porodowego w oławskim szpitalu. Przyszłe mamy mają teraz znakomite warunki w nowoczesnych pomieszczeniach do porodów rodzinnych. Pierwszy poród odbył się tutaj w dniu 22 marca!

Teraz na oddziale są trzy sale porodowe, każda z łazienką i prysznicem. W pomieszczeniach zamontowano klimatyzację i głośniki, z których podczas porodu można usłyszeć ulubioną muzykę. Sale wyposażono także w inne niezbędne elementy, dzięki którym użytkowniczkom jest przyjemniej i bezpieczniej. Na porodówce są także dwa łóżeczka, będące punktem oceny noworodka oraz miejsce do resuscytacji.

Blok porodowy został oficjalnie otwarty w dniu 22 marca. W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor ZOZ Oława Andrzej Dronsejko, zastępca dyrektora Anna Kotala, Artur Madanowski - lekarz z oddziału ginekologiczno-położniczego, przewodniczący Rady Powiatu w Oławie Tadeusz Kułakowski oraz starosta oławski Zdzisław Brezdeń.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie przeprowadził kompleksową przebudowę bloku porodowego, aby zapewnić najlepsze warunki i maksymalne bezpieczeństwo przyszłym matkom i ich pociechom w trakcie porodów rodzinnych.

Prace projektowe rozpoczęły się w lipcu 2020 roku, zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Konsultanta Krajowego ds. ginekologii i położnictwa. Zalecenia te określają warunki, jakie powinny spełniać sale porodowe, aby móc bezpiecznie prowadzić porody rodzinne, w szczególności w warunkach trwającej pandemii koronawirusa.

Zakrojone na szeroką skalę prace remontowe bloku porodowego ruszyły pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Powstały trzy oddzielne sale porodowe z własnymi węzłami sanitarnymi oraz sala cięć cesarskich z punktem oceny noworodka.

W czasie remontu porody odbywały się na wydzielonym odcinku na piątym piętrze szpitala, również w nowo wyremontowanych salach, docelowo przeznaczonych dla oddziału chirurgicznego. Zorganizowano tam dwie sale porodowe z węzłami sanitarnymi.

Jak podkreślił podczas spotkania starosta oławski Zdzisław Brezdeń, każdego roku środki przekazywane z budżetu powiatu na rozwój, wyposażenie i usługi medyczne świadczone przez oławski szpital, wynoszą średnio około miliona złotych.

Etapy przebudowy oławskiej porodówki można obejrzeć na stronie internetowej ZOZ - kliknij.

img/foto/porodowka.jpg


 

Źródło: Starostwo Powiatowe Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

  22.07.2021 - 12:04

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. Jelcz-Laskowice ze

 • # ROBI SIĘ W OŁAWIE

  22.07.2021 - 11:55

  Na ulicy Kopernika powstaje nowy chodnik.

 • BUDUJĄ ŚCIEŻKĘ PIESZO - ROWEROWĄ

  22.07.2021 - 11:51

  Rozpoczęła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Polnej do ul. Stalowej, w ramach inwestycji powstanie

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com