PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 12 czerwca 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 18 maja 2021

DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ"

img

14 maja br. policjanci z oławskiego ruchu drogowego, w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych, przeprowadzili akcję pn. „Prędkość”. Jej wiodącym celem było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków, poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Policjanci skontrolowali w sumie 49 pojazdów, z czego aż 45 kierujących przekroczyło znacznie prędkość. Wobec kierowców łamiących przepisy funkcjonariusze w 42 przypadkach zastosowali postępowanie mandatowe, w stosunku do 3 kierujących sprawę skierowano do rozpatrzenia sądu w trybie postępowania wyjaśniającego w sprawach o wykroczenia.

Jeden z kierujących w sposób rażący naruszył przepisy ruchu drogowego, jadąc motocyklem w miejscowości Łęg, przekroczył dozwoloną prędkość  o 52 km/h. 40-latek dostał mandat karny , 10 punktów karnych i na trzy miesiące zatrzymano mu prawo jazdy.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a w szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami prawnymi.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj Newsa
zobacz
Hit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com