PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 22 września 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 17 czerwca 2021

TRZECH ZATRZYMANYCH ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

img

W miniony weekend policjanci z Oławy i z Jelcza-Laskowic zatrzymali z narkotykami trzy osoby. Najmłodszy miał 15 lat, dwóch pozostałych po 25. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie kilkanaście porcji marihuany i podobną ilość amfetaminy. Pełnoletnim podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat. 15-latek za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Oławie, który zdecyduje o jego dalszym losie.

W miniony piątek, tj. 11 czerwca tuż po godz. 18.00 policjanci pionu prewencji patrolowali teren parku miejskiego w Oławie. Na jednym skwerze zauważyli grupę młodych osób, jedna z nich na widok policjantów pospiesznie próbowała się oddalić. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest powodem tak nerwowej reakcji młodzieńca. Szybko okazało się, że „niespokojny” nastolatek, to 15-letni oławianin, przy którym ujawniono kilka porcji suszu roślinnego. Nieletni został zatrzymany i doprowadzony do komendy, o czym telefonicznie powiadomiono matkę chłopca. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem rodzica, nastolatek został zwolniony do domu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

W sobotę 12 czerwca br. oko. godz. 14.30 podczas wspólnego patrolu policji i straży leśnej po bystrzyckim lesie,  funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę, który na widok mundurowych zareagował podobnie, jak wcześniej opisany 15-latek. Policjant wylegitymował młodzieńca. 25-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego miał przy sobie kilkanaście porcji amfetaminy i kilka porcji marihuany. Został zatrzymany i doprowadzony do komendy w Oławie, gdzie po wykonaniu  z nim czynności procesowych, również został zwolniony.

         W niedzielę , tj. 13 czerwca br. ok. godz. 18.30, na drodze wojewódzkiej  396  pomiędzy Wójcicami, a Biskupicami Oławskimi policjanci z komisariatu w Jelczu-Laskowicach zatrzymali do kontroli drogowej, 24-letniego mieszkańca Wójcic, przy którym ujawnili po kilka porcji marihuany i amfetaminy.

Młodzieniec został zatrzymany i doprowadzony do KP w Jelczu-Laskowicach. Po przedstawieniu mu zarzutu, zwolniono go do domu.

O losie pełnoletnich zatrzymanych zadecyduje sąd.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

  22.07.2021 - 12:04

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. Jelcz-Laskowice ze

 • # ROBI SIĘ W OŁAWIE

  22.07.2021 - 11:55

  Na ulicy Kopernika powstaje nowy chodnik.

 • BUDUJĄ ŚCIEŻKĘ PIESZO - ROWEROWĄ

  22.07.2021 - 11:51

  Rozpoczęła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Polnej do ul. Stalowej, w ramach inwestycji powstanie

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com