PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 22 września 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 3 lipca 2021

W OŁAWSKIEJ KOMENDZIE -UROCZYSTE ŚLUBOWANIE NOWEGO POLICJANTA

img

W ostatnich dniach czerwca br. , szeregi oławskiej policji zasilił nowo przyjęty do służby policjant. Dzisiaj, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Oławie funkcjonariusz złożył uroczyste ślubowanie. Teraz czeka go przeszkolenie podstawowe, po którym sprawdzi nabyte umiejętności we wrocławskim Oddziale Prewencji Policji, a następnie wróci do służby w Oławie.

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Oławie, dzisiaj tj. 2 lipca br. o godz. 11.00 odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętego policjanta. Nowy Posterunkowy docelowo zasili ogniwo patrolowo-interwencyjne oławskiej komendy. Przedtem musi przejść szkolenie podstawowe w jednej ze szkół policyjnych, a następnie odbyć kilkumiesięczną praktykę adaptacyjną w Oddziale Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Dzisiejsze ślubowanie odebrał Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Artur Dobrowolski. Nowo przyjęty policjant wypowiedział z pełną odpowiedzialnością słowa roty ślubowania „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”. W uroczystości uczestniczyli także naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Oławie, kom. Michał Roman i jego zastępca, p.o. podkom. Piotr Mroszczyk.

Komendant, nadkom. Artur Dobrowolski życzył policjantowi powodzenia podczas czekających go w najbliższym czasie egzaminów oraz satysfakcji ze służby w Policji, w której jest wiele obszarów do realizacji, a w każdym z nich najważniejszym celem jest służba społeczeństwu.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

  22.07.2021 - 12:04

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. Jelcz-Laskowice ze

 • # ROBI SIĘ W OŁAWIE

  22.07.2021 - 11:55

  Na ulicy Kopernika powstaje nowy chodnik.

 • BUDUJĄ ŚCIEŻKĘ PIESZO - ROWEROWĄ

  22.07.2021 - 11:51

  Rozpoczęła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Polnej do ul. Stalowej, w ramach inwestycji powstanie

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com