PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 22 września 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 20 lipca 2021

POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

img

Mężczyzna jechał samochodem od jednej do drugiej krawędzi jezdni. Funkcjonariusz widząc co się dzieje bez chwili wahania podjął działanie, które być może zapobiegło tragedii na drodze. Policjant wyprzedził “niepewnego” kierowcę, zatrzymał jego pojazd i odebrał pijanemu kierowcy kluczyki od auta, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Okazało się, że kierowca miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie.

W minioną niedzielę, tj. 18 lipca br. po południu, policjant pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Jelczu-Laskowicach, jadąc swoim samochodem przez miejscowość Łęg, zauważył przed sobą Peugota, którego kierujący miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy – kierowca jechał “od krawędzi do krawędzi” jezdni. Funkcjonariusz zareagował natychmiast wyprzedził pojazd zmusił kierującego do zjechania na pobocze drogi. Policjant podchodząc do kierowcy wyczuł od niego silną woń alkoholu. Bez wahania odebrał mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Funkcjonariusz o zdarzeniu powiadomił dyżurnego oławskiej policji, który na miejsce przysłał patrol. Okazało się, że nietrzeźwy, to 41-letni obywatel Ukrainy, w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 , 5 promila alkoholu.

Nietrzeźwemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto musi się liczyć z wysoką grzywną, nie mniejszą niż 5 tys. złotych oraz z możliwością utraty prawa jazdy nawet na na okres 3 lat.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

  22.07.2021 - 12:04

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. Jelcz-Laskowice ze

 • # ROBI SIĘ W OŁAWIE

  22.07.2021 - 11:55

  Na ulicy Kopernika powstaje nowy chodnik.

 • BUDUJĄ ŚCIEŻKĘ PIESZO - ROWEROWĄ

  22.07.2021 - 11:51

  Rozpoczęła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Polnej do ul. Stalowej, w ramach inwestycji powstanie

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com