PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 22 września 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 2 wrzeœnia 2021

SPRAWCA ROZBOJU ZATRZYMANY

img

Dzięki szybkiemu zgłoszeniu oraz zapamiętaniu znaczących szczegółów dotyczących sprawcy oławscy funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawcę rozboju oraz odzyskali skradzione mienie.

W miniony czwartek tj. 26 sierpnia br. około godz. 6:20 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od młodego mieszkańca gminy Oława, że przed chwilą nieznany mu mężczyzna, grożąc mu prawdopodobnie pałką lub kluczem do kół zmusił go do wydania telefonu, po czym odjechał srebrnym samochodem. O zdarzeniu natychmiast zostali poinformowani wszyscy funkcjonariusze. Podczas sprawdzania terenu miasta oraz pobliskiego monitoringu, policjanci zauważyli wspomniany przez pokrzywdzonego samochód w okolicy ul. Kutrowskiego, przy sklepie z materiałami budowlanymi.

W ujawnionym samochodzie znajdowało się pięć osób, jak się później okazało zatrzymani byli w wieku od 24 do 31 lat i pochodzili z powiatu oleśnickiego i wrocławskiego. Sprawca rozboju tj. 26 letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego przyznał się do rozboju i oddał skradzione mienie. Ponadto 31- letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego oraz 24- letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego byli poszukiwani przez Sąd, celem odbycia kar pozbawienia wolności. Cała piątka przebywała w samochodzie marki Renault, który został skradziony z terenu KP Wrocław  – Ołbin. Dodatkowo 31- letnia pasażerka posiadała przy sobie środki odurzające w postaci suszu roślinnego o wadze 11,08 grama.

Teraz o ich losie zadecyduje Sąd. Za rozbój 26- latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Odzyskane mienie przekazano właścicielom.


Źródło: KPP Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

  22.07.2021 - 12:04

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. Jelcz-Laskowice ze

 • # ROBI SIĘ W OŁAWIE

  22.07.2021 - 11:55

  Na ulicy Kopernika powstaje nowy chodnik.

 • BUDUJĄ ŚCIEŻKĘ PIESZO - ROWEROWĄ

  22.07.2021 - 11:51

  Rozpoczęła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Polnej do ul. Stalowej, w ramach inwestycji powstanie

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com