PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 grudnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 23 wrzeœnia 2021

POLICJANCI ODZYSKALI AUTO I ZATRZYMALI PODEJRZANYCH

img

Policjanci pionu kryminalnego z KP w Jelczu-Laskowicach ustalili i zatrzymali dwóch braci w wieku 24 i 37 lat, podejrzanych o kradzież samochodu Citroen Berlingo o wartości kilku tysięcy złotych. Zatrzymani to mieszkańcy Jelcza-Laskowic, dawaj bracia w wieku 24 i 37 lat. Policjanci odzyskali skradziony pojazd, wraz z umieszczonymi w nim elektronarzędziami Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat , ponieważ obaj podejrzani dokonali przestępstwa w warunkach tzw. recydywy. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

17 września br. właściciel samochodu Citroen Berlingo zadzwonił do Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach i poinformował, że nieznana osoba bądź osoby ukradły mu samochód z elektronarzędziami. Policjanci pionu kryminalnego, mając na uwadze okoliczności zgłoszenia natychmiast podjęli czynności wykrywcze. Sprawdzili większość miejsc, w których sprawcy mogliby zbyć skradziony towar. W jednym z takich miejsc funkcjonariusze zauważyli auto należące do zgłaszającego, a przy nim dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok policjantów podjęli ucieczkę. W bezpośrednim pościgu funkcjonariusze zatrzymali jednego z nich, drugi trafił do aresztu policyjnego następnego dnia. W toku podjętych czynności procesowych okazało się, że zatrzymani mężczyźni do dwaj mieszkańcy Jelcza-Laskowic, bracia w wieku 24 i 37 lat. Najprawdopodobniej wykorzystali nieuwagę właściciela samochodu, któremu kluczyki wypadły z kieszeni. Przy ich użyciu odpalili samochód zamierzając go zbyć przy najbliższej, nadarzającej się okazji. Ich plany zostały pokrzyżowane przez policjantów. Obaj mężczyźni przyznali się do kradzieży auta i elektronarzędzi znajdujących sie w jego bagażniku. Odzyskany samochód z całą jego zawartością policjanci przekazali właścicielowi.

Podejrzanym grozi zaostrzona kara pobawienia wolności, nawet do 15 lat. Obaj popełnili przestępstwo w warunkach recydywy.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com