PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 grudnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 6 października 2021

TRZYMIESIĘCZNY ARESZT WOBEC DWÓCH MIESZKAŃCÓW POWIATU OŁAWSKIEGO...

img

Sąd Rejonowy w Oławie zastosował trzymiesięczny areszt wobec dwóch mężczyzn w wieku 40 i 41 lat, podejrzanych o dokonanie rozboju na 29-letnim mieszkańcu Oławy. Łupem sprawców padł samochód użytkowany przez pokrzywdzonego i elektronarzędzia Policja odzyskała całość skradzionego mienia. Obaj podejrzani, w przeszłości niejednokrotnie byli karani za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Zebrany przez policję materiał dowodowy pozwolił zawnioskować do Prokuratury Rejonowej w Oławie, o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanych, w postaci tymczasowego aresztu. Prokuratura po przeanalizowaniu dowodów zaakceptowała wniosek policji i poparła go przed sądem. Z uwagi na uprzednią karalność podejrzanych i działanie w warunkach recydywy, grozi im wysoka kara pozbawienia wolności.

Późnym wieczorem 30 września br. dyżurny oławskiej policji odebrał zgłoszenie od mieszkańca Oławy, który poinformował, że został zaatakowany przez dwóch napastników, którzy go pobili i ukradli auto dostawcze z elektronarzędziami. Policjanci wysłani na miejsce zdarzenia podjęli szereg czynności wykrywczych,  w wyniku których ustalili , że auto z narzędziami należy do 55-letniego mieszkańca Oławy. Właścicel samochodu  oszacował wartość strat na kwotę bliska 3,5 tys. złotych. Funkcjonariusze, w ramach prowadzonych czynności procesowych, m. in. na podstawie przesłuchania świadków, zabezpieczonego monitoringu, oględzin miejsca zdarzenia, wytypowali obu sprawców rozboju. Okazało się, że są nimi dwaj mieszkańcy powiatu oławskiego, w wieku 40 i 41 lat, znani policji z wcześniej popełnianych przestępstw przeciwko zdrowiu i mieniu. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów pionu kryminalnego na drugi dzień po zgłoszeniu. Z uwagi na stan nietrzeźwości w chwili zatrzymania , osadzono ich w policyjnym areszcie do czasy wytrzeźwienia. Następnie przedstawiono im zarzut rozboju, którego dopuścili się na 29-latku. Nadmienić należy, że policjanci odzyskali całe skradzione mienie, samochód i elektronarzędzia - oddali je właścicielowi.
Zebrany przez policję materiał dowodowy w sprawie, pozwolił  zawnioskować do Prokuratury Rejonowej w Oławie o zastosowanie wobec podejrzanych, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokuratura, po rozpatrzeniu wniosku policji , przychyliła się do niego i poparła go  przed Sądem Rejonowym w Oławie, który podjął decyzję o zastosowaniu aresztu wobec podejrzanych.
Aktualnie trwają dalsze czynnosci procesowe zmierzające do wszechstronnego  wyjaśnienia okoliczności sprawy.

Za popełnione przestępstwo, którego obaj podejrzani dopuścili się w warunkach recydywy, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 18.


źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com