PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 lipca 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 12 stycznia 2022

UWAGA NA WŁAMANIA DO PIWNIC !

img

Piwnica bywa często jedynym miejscem, gdzie możemy przechowywać rzeczy, z których nie korzystamy na co dzień. Zazwyczaj nie jest ona bezpośrednią częścią mieszkania, dlatego często nie dbamy o jej zabezpieczanie tak, jak w przypadku domu.

Tymczasem powinniśmy to zrobić, zwłaszcza gdy przechowujemy w podziemiach cenne dla nas rzeczy.

Piwnice, szczególnie te w wielopiętrowych blokach, posiadają łatwe do sforsowania zabezpieczenia, przez co stanowią łakomy kąsek dla złodzieja. Jeśli przechowujemy tam narzędzia, rowery lub inne wartościowe przedmioty, które złodziej może sprzedać, powinniśmy zadbać o właściwe zabezpieczenie pomieszczenia. Najlepiej, jeśli drzwi do piwnicy są pełne, a zamki i kłódki odpowiednio przymocowane i posiadające atesty. Warto rozważyć także montaż monitoringu, zarówno na klatce schodowej jak i w obrębie budynku. Starajmy co jakiś czas sprawdzać, czy nie doszło do włamania lub zniszczenia mienia.

Warto pamiętać również o zamykaniu drzwi wejściowych na klatkę schodową.

O to kilka rad, jak ustrzec się przed włamaniami tego typu:

➡️ Uważaj na kręcące się nieznane Ci osoby na klatkach schodowych i w pobliżu domu, zwłaszcza w godzinach pracy, wieczorem i w nocy. Zainteresuj się nimi, zapytaj czego szukają, dobrze się im przyjrzyj abyś zachował w pamięci ich rysopis. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości włamywaczy.

➡️ Zainteresuj się dochodzącymi z piwnic odgłosami, gdyż często są to odgłos włamań. Postaraj się ustalić przyczynę hałasów: pukania, stukania, hałaśliwego otwierania zamków. Zawsze pamiętaj by zamknąć na klucz wejście na klatkę i do piwnicy. Każda przeszkoda utrudnia i opóźnia wejście do piwnic, tym samym zmniejszając szansę na niepożądaną wizytę złodzieja.

Dzięki Tobie, będzie możliwe ujęcia sprawców na gorącym uczynku, jeśli o swych spostrzeżeniach natychmiast powiadomisz Policję. Pamiętaj, by zgłaszać wszystkie niepokojące sygnały lub podejrzenia.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com