PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 lipca 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 13 stycznia 2022

POMOGLI STARSZEMU SAMOTNEMU MĘŻCZYŹNIE

img

Policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach pomogli samotnemu seniorowi tymczasowo przebywającemu na terenie miasta. Zrobili mu zakupy i zorganizowali dalszą pomoc z MOPS-u. 85-latek, to samotny i schorowany mieszkaniec gminy Jelcz Laskowice.

Senior, z uwagi na stan zdrowia i problemy z chodzeniem, nie miał możliwości opuszczenia mieszkania o własnych siłach. Nie miała też w domu jedzenia ani picia. Na widok przejeżdżającego radiowóz machał i wołał o pomoc. Oświadczył, że od dwóch dni nic nie jadł, a wodę piję tylko z kranu. Nie potrzebował pomocy medycznej, pragnął jedynie coś zjeść.
Policjanci zaproponowali mu zakup podstawowych artykułów spożywczych w pobliskim sklepie.

Ponadto policjanci wdrożyli pomoc systemową. O sytuacji starszego i samotnego mężczyzny zostanie poinformowany Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jelczu Laskowicach, który obejmie mężczyznę opieką.

Jeżeli wiemy, że w naszej okolicy mieszka osoba, która może potrzebować pomocy, to warto w tej sprawie skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Można to zrobić na kilka sposób – m.in. przez aplikację „Moja Komenda” lub za pośrednictwem strony internetowej oławskiej policji.
Pamiętajmy, że pomóc może każdy, a nasze zainteresowanie może uratować komuś życie.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com