PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 13 sierpnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 8 kwietnia 2022

KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY WYELIMINOWANI...

img

W niedzielę oławscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Kolejny raz przypominamy, że nietrzeźwi kierujący to poważny problem na drogach‼️ Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest nie tylko przestępstwem, ale niesie za sobą również poważne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg.

Podczas codziennych służb policjanci podejmują działania, mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej liczby nietrzeźwych kierowców. Dbając o bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu, policjanci prowadzą intensywne kontrole i konsekwentnie eliminują z ruchu tych, którzy lekceważą obowiązujące przepisy, a tym samym stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób.

W niedzielę policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego podczas kontroli drogowych ujawnili dwa przypadki kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Pierwsza z kontroli miała miejsce około godz. 18:00 na terenie gminy Oława. Policjanci z patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem 35-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Następna kontrola miała miejsce w godzinach wieczorowo nocnych, w Oławie na ul. Ofiar Katynia. Policjanci z oławskiej patrolówki zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Okazało się, że 28-letni mieszkaniec gminy Oława miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. 

Dwaj zatrzymani kierowcy już wkrótce odpowiedzą za przestępstwo jakim jest prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com