PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 lipca 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 16 maja 2022

KIEROWCA UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI...

img

Nawet 5 lat więzienia grozi 22- latkowi, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków i uciekał przed policjantami. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów, którzy próbowali zatrzymać go do kontroli. Jak się okazało, to był dopiero początek jego problemów.

W sobotę około godz. 22:45 mundurowi z oławskiej patrolówki na ul. Żeromskiego zauważyli samochód osobowy marki BMW, którego kierowca mógł znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Podczas podjętej próby kontroli drogowej, mężczyzna gwałtownie ruszył, uderzając samochodem w stojący oznakowany radiowóz. Podjęty pościg nie doprowadził do natychmiastowego zatrzymania mężczyzny.

Kierujący, 22- letni mieszkaniec gminy Domaniów został zatrzymany na terenie Oławy po niespełna dwóch godzinach od ucieczki. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,00 mg/l, jednakże badanie śliny testerem na obecność narkotyków dało wynik pozytywny.

Uciekinierowi pobrano krew do dalszych badań, a noc spędził w policyjnym areszcie. W dniu wczorajszym tj. 9 maja, decyzją Prokuratora, na czas trwającego postępowania, zastosowano względem podejrzanego dozór policji, poręczenie majątkowe w kwocie 2 tys. złotych oraz zakazu opuszczania kraju.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem‼️za które 22-latek można trafić do więzienia nawet na 5 lat. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grodzi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com