PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 lipca 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 8 czerwca 2022

POTRĄCIŁ MAŁOLETNIEGO W STREFIE ZAMIESZKANIA

img

W niedzielę około godz. 18:45 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia z udziałem małoletniego chłopca poruszającego się na hulajnodze. Do zdarzenia doszło w Jelczu Laskowicach na ul. Bryły. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 33-letni mieszkaniec Jelcza Laskowic, znajdując się w strefie zamieszkania nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego przodem kierowanego pojazdu uderzył w 11- letniego chłopca poruszającego się na hulajnodze. Mało-letni mieszkaniec Jelcza Laskowic został przetransportowany do Wrocławskiego szpitala. Na szczęście doznane urazy nie zagrażają jego życiu i zdrowiu.

Na miejscu przeprowadzono czynności związane z wypadkiem. Kierowca samochodu osobowego w momencie zdarzenia był trzeźwy. Czynności prowadzą mundurowi z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach, którzy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym szczegółowo reguluje zasady ruchu pieszych i pojazdów w strefie zamieszkania. Strefa zamieszkania – to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem!

Każdy kierujący, który wjeżdża w strefę zamieszkania (po minięciu znaku D-40) musi pamiętać, że następuje tam ograniczenie prędkości do 20 km/h., co umożliwi natychmiastowe zatrzymanie pojazdu w razie wystąpienia zagrożenia na drodze. Kolejnym ważnym punktem w tej kwestii jest również zakaz postoju w miejscach które nie są do przeznaczone. Parkowanie samochodów, zespołu pojazdów może odbywać się tylko w wyznaczonych do tego miejscach np. parkingi czy pojazdy na posesjach. Warto wiedzieć, że w strefach zamieszkania skrzyżowania maja charakter równorzędny, co sprawia, że kierowca ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa wszystkim pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony tzw. „zasada prawej ręki”.

Kierowco pamiętaj! Wyjeżdżając z strefy zamieszkania, mijając znak D-41 włączasz się do ruchu i musisz ustąpić pierwszeństwa wszystkim tym którzy znajdują się na drodze na którą chcesz wjechać!


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com