PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 lipca 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 8 czerwca 2022

POLICYJNE DZIAŁANIA "NURD"

img

W dniu wczorajszym tj. 7 czerwca na terenie powiatu oławskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pn. „NURD" czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego.

Pamiętajmy,  że piesi i rowerzyści to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy bardzo często stają się ofiarami tragicznych wypadków. Głównym celem działań była troska o ich bezpieczeństwo, ale mundurowi zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.                                                         

W trakcie działań, większym niż zwykle nadzorem zostały objęte odcinki drogi krajowej i dróg wojewódzkich, na których znajdują się przejścia dla pieszych, gdzie ryzyko powstania wypadku lub kolizji jest największe.  Policjanci zwrócili szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść.

Ogniwa Ruchu Drogowego oławskiej jednostki ujawnili 51 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami, którzy przekraczali prędkość w obrębie przejść dla pieszych, 17 innych nieprawidłowych zachowań w stosunku do pieszych oraz 2 nietrzeźwych rowerzystów. Mundurowi ujawnili również 7 wykroczeń dotyczących nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych oraz 2 wykroczenia popełnione przez pieszych.

Funkcjonariusze przez cały dzień powadzili również działania profilaktyczne, w ramach których informowali kierujących i pieszych o zagrożeniach do jakich może dojść na drodze oraz o potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju.

Pamiętajmy!

Partnerstwo na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników dróg.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com