PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 13 sierpnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 29 czerwca 2022

PĘDZILI ZBYT SZYBKO I STRACILI PRAWO JAZDY...

img

Oławscy funkcjonariusze ruchu drogowego w środę zatrzymali dwóch kierujących, którzy za nic mieli przepisy ruchu drogowego i rażąco przekroczyli obowiązujące w terenie zabudowanym limity prędkości.

O godz. 15:55 na terenie gminy Jelcz Laskowice mundurowi zatrzymali kierowcę  Mitsubishi, który pędził z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie powinien nie przekraczać 40 km/h. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 64- letni mieszkaniec powiatu oławskiego stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy, został także ukarany wysokim mandatem w kwocie 2500 zł i 10 punktami karnymi.

Kolejny kierujący został zatrzymany na terenie gminy Jelcz Laskowice po godz. 17:00. 34- letni mieszkaniec gminy Oława, kierując samochodem osobowym marki Seat Leon w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h pędził 123 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy, został również ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi.

Pomimo zmiany przepisów i zaostrzenia kar dla kierowców nieprzestrzegających przepisów drogowych, nadal wielu użytkowników dróg lekceważy obowiązujące przepisy, dlatego też przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Nie ma i nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym.

 Pamiętajmy, że rozsądek i rozwaga, to podstawa podczas podróży. Lepiej dojechać do miejsca docelowego 10 lub 20 minut później, ale za to bezpiecznie.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com