PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 13 sierpnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 8 lipca 2022

NIEODPOWIEDZIALNY KIEROWCA WYELIMINOWANY Z RUCHU

img

Mieszkaniec Oławy w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce”, jechał z prędkością 123 km/h. Oławscy mundurowi zatrzymali kierowcy Forda prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna otrzymał również wysoki mandat i punkty karne.

Panująca w ostatnich dniach słoneczna pogoda spowodowała, że kierujący poczuli się znacznie pewniej za kierownicą. W dniu wczorajszym, około godz. 18:35 policjanci z oławskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford, który na terenie miasta, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 123 km/h.
46 - letni mieszkaniec Oławy stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, otrzymał mandat karny w wysokości 2500 zł oraz 10 punktów karnych. 

Kolejny raz apelujemy o ostrożność!!
Pamiętajmy, że nieodpowiednia prędkość jest przyczyną większości zdarzeń drogowych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com