PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 13 sierpnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 28 lipca 2022

OKRUTNIE ZNĘCALI SIĘ NAD JEŻAMI

img

Dzięki wytężonej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego oławskiej jednostki, zostały ustalone i zatrzymane dwie osoby nieletnie, które w okrutny i bestialski sposób znęcały się nad jeżami.

Policjanci zawsze poważnie traktują wszystkie przestępstwa, także te dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Ostatnie bulwersujące wydarzenia związane z odnalezieniem 6 martwych i 1 konającego jeża wstrząsnęły każdą z osób, która słyszała o zdarzeniach. 
Zgłoszenie o martwych jeżach wpłynęło do dyżurnego w dniach 14 i 15 lipca.


Profesjonalna i wytężona praca kryminalnych doprowadziła do wytypowania i zatrzymania w dniu 16 lipca br. dwóch osób nieletnich odpowiedzialnych za te czyny. 15- letnia mieszkanka Oławy po czynnościach została przekazana rodzicom, natomiast jej 16- letni kolega, również mieszkaniec Oławy, spędził dzień w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy. Podczas czynności policjanci dodatkowo ustalili, że nieletni w ciągu kilku minionych dni zabili również gołębia, którego później powiesili na drzewie. 

Zatrzymani nieletni jeszcze w sobotę usłyszeli zarzuty uśmiercenia ze szczególnym okrucieństwem 7 jeży i 1 gołębia. Do tego bestialskiego procederu użyli noży oraz drewnianego kija. Podczas czynności przyznali się do zarzucanych im czynów, nie potrafili jednak wyjaśnić powodów swojego niewłaściwego zachowania.

Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na tego typu zachowania względem zwierząt. Za przestępstwo z art. 35 ust.1a Ustawy o ochronie zwierząt w przypadku gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Nieletni za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com